Jopas jotakin.
https://aijaa.com/dbJ7Gc
Nyt huijataan Suomen tilastoilla
7
267
Vastaukset
- huomioitsija2
Taas hieman ontuvaa käännöstekstiä. Eihän puhelinta tarvitse kerätä, ellei se ole useissa kappaleissa jo alkuaan. Ehkäpä heitetty seinään?
- niinsentäytyyolla
Ehkäpä puhelin onkin jo keräilykappale, sellainen ensimmäisen sukupolven älykänny, jolla ei nykyään tee juuri mitään. Se selittäisi asian ja kukapa nyt hyvää puhelinta lahjoittaisikaan.
- niinluulisin
Englannin kielestä tuttu ilmaisu "according to " eli liittyen johonkin on siis tähänkin taas saatu sopimaan. Usein sitä käytetäänkin erilaisten huijaustekstien aasinsiltana.
- samasiis
Tämähän sen olla piti. Sorry!
https://aijaa.com/LddDuH- assssssssss
Tuohan on vieläkin huonoa suomenkieltä. Ei ole hyvä sanoa: Sinut on valittu.
Tarkoitus on kai sanoa, että olet voittanut arpajaisissamme.
Toinen vaihtoehto on, että tarkoitetaankin seuraavaa:
Olet päässyt mukaan arpajaisiin.
En ymmärrä, mitä tässä luvataan. Jotenkin tuo on ihan perseestä vieläkin. - siinäpäsitä
Niinpä, kohderyhmänähän näissä vastaavissa ovat yleensä olleet sinisilmäiset blondit ja ihmettelenkin , miksi elämän koulimalle tosimiehelle tuollaisia lähetellään. En ole tuollaiseen tutkimukseen koskaan osallistunut ja kun katsoin googlesta, ei tuollaista Suomen tillastot- instanssia ole olemassakaan. Nyukyään kyllä tuputetaan kaikenmaailman asiakastyytyväisyyskyselyjä eikä tarvitse kuin ajaa K-kaupan ohi, niin jo tulee kännykkään kysely, että haluatko suositella muillekin palvelujamme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦585616Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.1804564En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v164062Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k523584- 513541
- 753315
- 113211
- 312759
Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia332360- 462317