Moi. Mietin kuinka voisi hakkeroida suojaamattoman sivun? Selitykset suomen kielellä kiitos:)
Kuinka hakkeroida sivu?
6
255
Vastaukset
- htmlKoodiaSivulle
Siis client puoli vai servu?
Client. Selain. Ei ole mitenkään suojattu koskaan, eikä tule olemaan. F12 sitten syötät koodit mitkä lähettää tiedot sinulle eikä oikeaan osoitteeseen. Tai tekee molemmat, lähettää sinulle ja oikeaan osoitteeseen.
Servu. Etsi palvelimen fyysinen sijainti. Käy käsiksi USB tikulla tai jos ei salasanaa niin hiiri/näppis. Tai keksi miten saat etäyhteyden laitteelle.
Jos tietoja haluat kerätä niin perusta VPN palvelu ja kerää kaikki http liike. https on salattu et voi. Voit kerätä domain nimet joka käyttäjältä, ja ip:n. Sitten voit kiristää heitä historialla.
Tee ohjelma mikä antaa sinulle etäyhteyden käyttäjien laitteille.
Tee ohjelma mikä suorittaa koodia ja kerää dataa, jonka voit kerätä eri tavoilla. Antivrusohjelmat.
Liity LAN verkkoon (wifi). Muuta reitittimen asetuksia. DNS reititä liikenne sinulle. Reititä kaikki kulkemaan sinun kautta. Huijaa käyttäjää saman näköisellä nettisivulla. Kerää tunnukset. Phishing.
Lähetä linkkejä sähköpostiosoitteisiin. Toivo että joku nielee syötin. Tee mitä ikinä haluat/voit.- MquiX1234
Moi! Kiitos kun vastasit mutta mitä linnkejä lähetän sähköpostiin? Ja mistä niitä saa
- MquiX1234
Ja miten muutan verkkoa jotta minä näen ne? Kiitos jos vastaat
- tiesithäntämän
Tiedätkö että siellä yleensä on niitä nk. namuja. Kun menet katsomaan, saat koneellesi viruksen.
Ne on ansoja niille, ketkä rikkovat lakia.
Namussa voi lukea "salaiset" tai vaikka "kuvatiedostot" ja kun sinä ressukka menet sitä katsomaan, paluuta ei enää ole.- Kiinnostunut7
Missä sellasia on? Ja miten sellaisen sa esim toisen laitteseen?
- Fdhehe
%)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait52878- 392517
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381383- 841330
- 631211
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40959Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.124853- 32776
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi26632Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan58596