Moi. Mietin kuinka voisi hakkeroida suojaamattoman sivun? Selitykset suomen kielellä kiitos:)
Kuinka hakkeroida sivu?
6
256
Vastaukset
- htmlKoodiaSivulle
Siis client puoli vai servu?
Client. Selain. Ei ole mitenkään suojattu koskaan, eikä tule olemaan. F12 sitten syötät koodit mitkä lähettää tiedot sinulle eikä oikeaan osoitteeseen. Tai tekee molemmat, lähettää sinulle ja oikeaan osoitteeseen.
Servu. Etsi palvelimen fyysinen sijainti. Käy käsiksi USB tikulla tai jos ei salasanaa niin hiiri/näppis. Tai keksi miten saat etäyhteyden laitteelle.
Jos tietoja haluat kerätä niin perusta VPN palvelu ja kerää kaikki http liike. https on salattu et voi. Voit kerätä domain nimet joka käyttäjältä, ja ip:n. Sitten voit kiristää heitä historialla.
Tee ohjelma mikä antaa sinulle etäyhteyden käyttäjien laitteille.
Tee ohjelma mikä suorittaa koodia ja kerää dataa, jonka voit kerätä eri tavoilla. Antivrusohjelmat.
Liity LAN verkkoon (wifi). Muuta reitittimen asetuksia. DNS reititä liikenne sinulle. Reititä kaikki kulkemaan sinun kautta. Huijaa käyttäjää saman näköisellä nettisivulla. Kerää tunnukset. Phishing.
Lähetä linkkejä sähköpostiosoitteisiin. Toivo että joku nielee syötin. Tee mitä ikinä haluat/voit.- MquiX1234
Moi! Kiitos kun vastasit mutta mitä linnkejä lähetän sähköpostiin? Ja mistä niitä saa
- MquiX1234
Ja miten muutan verkkoa jotta minä näen ne? Kiitos jos vastaat
- tiesithäntämän
Tiedätkö että siellä yleensä on niitä nk. namuja. Kun menet katsomaan, saat koneellesi viruksen.
Ne on ansoja niille, ketkä rikkovat lakia.
Namussa voi lukea "salaiset" tai vaikka "kuvatiedostot" ja kun sinä ressukka menet sitä katsomaan, paluuta ei enää ole.- Kiinnostunut7
Missä sellasia on? Ja miten sellaisen sa esim toisen laitteseen?
- Fdhehe
%)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1372759Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2682350Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221423- 1151112
- 971064
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041023Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13962Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La57851Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.282810Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50791