Olen 65 v. Minulla kuukautiset poissa jo 15 v. Nyt kohdun limakalvo on paksuuntunut reippaasti yli normaalin. Todettiin vaginaalisessa ultrauksessa.
Yritettiin ottaa papa harja näyte, ei onnistunut.
Yritettiin ottaa ns. Pipella näyte, eli näytettä paksuuntuneesta limakalvosta, ei onnistunut kun kohdun kaulakanava on muurautunut umpeen. En ole synnyttänyt alakautta koskaan.
Onko kohtalotovereita. Täytyykö nukuttaa näytteen saamista varten, kun pelkällä piikkipuudutuksella ei saatu kaulakanavaa dilatoitua tarpeeksi. Vaarana kuulema repeytyminen. Nyt vuoden seuranta.
Miten nuo näytteet on mummoilta saatu?
Endometrium liikakasvu näytteet?
Kanavatummessa
0
191
Luetuimmat keskustelut
- 1771580
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.104793En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203598- 128561
- 48546
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50528- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510- 25493