SOTELI-tulosten odottelua..

Hain Laureaan SH monimuotoon, verkko-opetuspainotteiselle linjalle. Tuntuu että pääsykoe meni siten että en varmasti saa paikkaa, jotenkin vaan koko tilanne oli epäsuotuisan oloinen. Nyt sitten hylkyä odottelenkin, tulisipa pian niin ei tarvitse turhaan pitää hiipuvaa toivoa yllä.. Mites muut odottelijat, joko on jännitystä ilmassa?
302198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Ei saa olla noin negatiivinen :) Ihan yhtä hyvät mahdollisuudet kaikilla on päästä sisään ja jos nyt ei nappaa niin keväällä uudestaan :)

T: mahdollisesti juuri sinun tuleva tuutorisi

Äänestä

Mä odottelen metropolian tuloksia. Tuntuu että voisin päästäkin mutta toisaalta pohdin, miten ryhmäkeskustelu meni ja puhuinko liikaakin toisten ollessa hiljaa.

Äänestä

Metropolian monimuoto-fyssarin tuloksia täälläkin odotellaan. Näkisin aika vaikeaksi päästä sisään, kun ei ole uusien ylioppilaiden kiintiössä, mutta onhan tässä pieni mahdollisuus, niin pakko yrittää. Valintakoe itsessään meni ihan ok.

Äänestä

Odottelen itse Diakin tuloksia sosionomiin liittyen! Tuli kans sellane fiilis,et pääsykoe meni ihan hyvin mut haastattelusta jäi vähän semmonen,et miks just mut valittaisiin😅

Äänestä

Sain paikan, SH monimuoto, JAMK. EI OLE TODELLISTA! :) :) :)

Äänestä
  • Vau! Onneks olkoon! =)

    Äänestä

  • Onnea!

    Äänestä

1. varasijalla kumpaankin hakukohteeseen. Saas nähdä.

Äänestä

Kotkaan ensihoitajaksi pääsin! Niin yks maailman onnellisimmista nyt 😍

Äänestä
  • Ekalla varasijalla kotkaan... 😅

    Äänestä

  • Toivotaan et pääset säki kotkaan jos sinne haluat :) viimevuonna otettii varasijoilta joku 20 henkilöä viel sisää..

    Äänestä

  • Kotkaan haluan mieluusti , jos ensisijainen hakutoiveeni turku ei nappaa (varasija 15) 😊

    Äänestä

  • Lappeenrantaan_pääsin kirjoitti:

    Kotkaan haluan mieluusti , jos ensisijainen hakutoiveeni turku ei nappaa (varasija 15) 😊

    Kerro tänne sit saitko paikan! 😍

    Äänestä

  • ensihoitajaopiskelija kirjoitti:

    Kerro tänne sit saitko paikan! 😍

    Kotka kutsuu sittenkin! ☺️

    Äänestä

Fysioterapeutti metropolia monimuoto vastaukset tulleet, kouluun pääsin! 😍

Äänestä

Kirjauduin omaan opintopolkuun jossa lukee että valinta kesken, tuloksia ei siis vielä julkistettu, MUTTA näkyy että oon varasijoilla? Onks toi pysyvää nyt siiheks että tulokset tulee vai MITÄÄÄÄ?

Äänestä

Sh varasija 3 tamk onkohan mitään toivoo.....

Äänestä

Turkuun Sh monimuotoon pääsin 😍

Äänestä

En voi uskoa tätä todeksi, terkkarin opinnot starttaa metropoliassa tammikuusssa!!!😍😍

Äänestä

Mitenköhän Laurea näitä julkaisee? :D Ei näy kuin Kesken.

Äänestä
  • Odottelen myös tuloksia.
    Lukujärjestys on julkaistu jo mutta tuloksia ei vaan näy.

    Äänestä

  • Annie_hh kirjoitti:

    Odottelen myös tuloksia.
    Lukujärjestys on julkaistu jo mutta tuloksia ei vaan näy.

    Mihin hait? Tuntuu, että osalle linjoista on jo julkaistu tai mitä täältä lukee :D

    Äänestä

  • Hyvinkään Laurea sosionomi päivätoteutus tuli mulle vastaus eilen.

    Äänestä

  • Mitään vahvistusta ei ole koululta tullut. Näkyy vain opintopolussa.

    Äänestä

  • Böö12345 kirjoitti:

    Mihin hait? Tuntuu, että osalle linjoista on jo julkaistu tai mitä täältä lukee :D

    Hain myös Laurean sh verkkopainoitteiseen monimuotoon.

    Kerro jos saat tulokset. Mutta huomennahan ne viimeistään tulee.
    Merkillistä, että saman amk:n tuloskia on jo annettu.

    Äänestä

  • Eipä näy.. :(

    Äänestä

  • Mulle oli tullut. Pääsin sisään.

    Äänestä

  • Mä koitan ens kerralla. Onnea.

    Äänestä

Mistä johtuu jos on saanut alimman hyväksytyn pistemäärän, mutta jäänyt varasijoille?

Äänestä

Millainen oli laurean syksyn sh/th pääsykoe? Matikkaosio kiinnostaa etenkin :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eionnistuikinä-18 kirjoitti:

Hain Laureaan SH monimuotoon, verkko-opetuspainotteiselle linjalle. Tuntuu että pääsykoe meni siten että en varmasti saa paikkaa, jotenkin vaan koko tilanne oli epäsuotuisan oloinen. Nyt sitten hylkyä odottelenkin, tulisipa pian niin ei tarvitse turhaan pitää hiipuvaa toivoa yllä.. Mites muut odottelijat, joko on jännitystä ilmassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu