Idea: paskattakaa koiranne kotona

Innovaattori

Näin kadut ja puistot eivät olisi päällystetty koiranpaskalla.

6

130

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 1säpappa

      Ei fiksut koiranulkoiluttajat annakaan koirien paskoa kadulle tai puistoihin. Pientareet, pöheiköt, metsät ja pellot ovat parempia paikkoja.
      Ja kakkapussit on tietty aina mukana.

      • Kyllä näin on. Korjaan muidenkin jos pussi on vapaana eli omani on jo tehnyt. Huomautan aina jos näen että koira sontii "väärään paikkaan" ja omistaja jättää sen siihen.


    • taruaeitotta

      Missä on noin,laita kuvaa yms.Vaikuttaa tarinalta.

    • hgfudu

      Kiva kun asialliset vastaukset poistetaan. Kuka IDIOOTTI palstan seriffinä oikein häärii, joku virkaheitto älykääpiö...

      • Koiratkiellettävä

        Asialliset vastaukset ovat vaarallisimpia koirafanaatikkojen maailmankuvallle. Nythän kaikki koirakielteiset kirjoitukset yritetään leimata hullujen koiranvihaajien teksteiksi.

        Poistetussa viestissä oli muistaakseni se pelottava fakta, että jopa yli puolet kaupunkilaislasten mahataudeista on koirankakan aiheuttamia.

        Lapsia sairastuu ja kuolee kaduilla leviävien koirankakkabakteerien ja -virusten aiheuttamiin tauteihin. Koirankakkaa on kaduilla koirien suuresta määrästä johtuen enemmän kuin koskaan aikaisemmin. Ihmisten ei ole terveellistä joutua elämään eläinten ulosteiden keskellä. Tämä on päivänselvää, mutta Suomessa koiranomistajat ovat kuin uskonlahko, joka kieltää totuuden.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      139
      916
    2. Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.

      Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      795
    3. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      98
      748
    4. Mitä kuvittelet kaivattusi tekevän

      Arkena tai viikonloppuna? Mitä itse teet samaan aikaan?
      Ikävä
      60
      725
    5. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      55
      591
    6. Hyvää yötä

      Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!
      Ikävä
      26
      583
    7. Missähän pöytäkirja viipyy, taas?

      Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett
      Kemijärvi
      43
      494
    8. Martina sai ylinopeussakon

      Saiko sakkoa Porsche-merkkisellä autolla?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      154
      489
    9. 42
      479
    10. Hyvästi feikit hiustenpidennykset - Kerttu Rissanen hurmaa uudella hiustyylillä

      Kerttu Rissanen ihastuttaa uudella hiustyylillään ja lookillaan. Rissasella on totuttu näkemään pitkät hiukset ja hiust
      Suomalaiset julkkikset
      7
      438
    Aihe