Seurakuntavaalit ja muutos

Käykää äänestämässä seurakuntavaaleissa. Olisi aika saada muutos päättäjiin, jotta sitten uskallettaisiin puuttua johtamisongelmaan.
6335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

suurinta osaa kapunkilaisita ei kiinnosta ollenkaan

Äänestä

Kirkonrotta ookko sinä niin pöljä et kuulut vielä kirkkoon.

Äänestä

Kirkko on jonkinlaisessa kriisissä, YT-neuvottelut pyörii, ihmisiä ei kiinnosta. Olisiko vika siinä että kirkko ei tavoita tämän päivän ihmisiä, uusia jäseniä ei tule samaan tahtiin kuin niitä lähtee, onko tarjonta kunnossa?

Äänestä
  • Sanoma ja järkevä toiminta voisivat kiinnostaa, mutta toimintamuodot ovat muutaman vuosikymmenen takaa. Muutosta pelkäävät vähän kaikki: seurakuntalaiset, työntekijät, johto, luottamushenkilöt. Ihmekään että loppuu rahat myös. Viimeinen sammuttaa valot.

    Äänestä

kirkko tarjoo köhälle raippoja kirkosta eronnut.

Äänestä

Vanhoja+satuja+ei+ketään+kiinnosta+löpinät++veisuumarkkinat+,+uskottavampaa++on+erota+kirkosta+ostaaulkomaan+matka++toteutuminen+=+100+%+säästyy+rahaa++näet+muutakin+kuin+ristejä+edessäsi+tyhymä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kirkonrotta kirjoitti:

Käykää äänestämässä seurakuntavaaleissa. Olisi aika saada muutos päättäjiin, jotta sitten uskallettaisiin puuttua johtamisongelmaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu