Keski-Suomen sijaishuoltoyksikön perustehtävä ei ole lastensuojelu. Miten se sitten auttaa kuntia valvomaan sijaishuoltoa, koska sen perustehtävä ei ole lastensuojelu.
Keski-Suomen sijaishuoltoyksikön perustehtävä on hoitaa lasten ja sijaisperheiden / laitosten välinen logistiikka.
Miksi sitten K-S sijaishuoltoyksikkö asettuu aina sijaisvanhempien puolelle. Kuulemma kaikissa tilanteissa.
Katsokaas sossut, silloin ei voi valvoa lapsen oikeuksien toteutumista, jos asettuu esim. kaltoin kohtelevien sijaisvanhempien puolelle.
Herätkää siellä K-S sijaishuoltoyksikössä! Älkää väittäkö valvovanne mitään, kun ette edes usko, jos lapsi tai lapsen vanhempi kertoo teille, että sijaisperheessä juoksutetaan talon ympäri paljain jaloin lumessa pimeässä. Ei minkäänlaista reaktiota näy viranomaisen kasvoilla.
Oletteko liian paatuneita? Missä on herkkyys ja tarve puolustaa lasta, jota kaltoin kohdellaan?
K-S sijaishuolotyksikön perustehtävä?
auttakaatarvittaessa
1
308
Vastaukset
- kovaaduunii
Ja kun sitä kaveerataan ja ystävöidään sijaisvanhempien kanssa, ei enää uskota, että tuo kiltti pullukka sijaisvanhempi ajaa lapsen talvella metsään nukkumaan. (Eikä oikein viitsitäkään huomata, kun joutuisi etsimään uuden paikan lapsille).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43673SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933589Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283320Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713302Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202176Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251758- 311506
- 321461
- 871360
- 151313