Sitten se sanoo virallisesti ettei Stadissa ole ns. No Go- alueita.
Tässä virallinen kielto virkaa tekevältä kytältä:
https://laitonlehti.net/2018/11/11/helsingin-kaupunki-stoan-aukio-islamisteille/
Poliisi estää suomalaisten kävelyn ostarilla!
6
261
Vastaukset
- TuolosAnni
https://youtu.be/u8gx_FMtwjY
Kuka on Sken myyrä? - Tuulinentanner
Tuolla oli kiinnostava ketju. Ehkä ketjun aloittaja tietää vastauksen?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15380386/miksi-marco-de-wit-ei-vastaa-sensuuri-syytoksiin- Poliisilavastama
Poliiisin "pieni" ISO riesa. Valitin ilkivallasta oli kuvat todisteena lappuja posti loodassa vesijohtojen katkomista vahingontekoa riista ruokinnalla kaikkea mahdollista. Poliisi tutki toista päivääja tuli siihen tulokseen jotta 16V tyttöä ei syytetä vaikka isäpuolensa oli ilkivallan pää operaattori.
Siispä poliisi tekaisi kaksi perätöntä syytettä minua kohtaan ajokortti ja ase asia. Poliisi osasi toimia nii että en pääsyyt oikeuskäsittelyyn korjaamaan poliisin suorittamaa lavastusta. Osasivat perkelee salata jotta korkein hallinto oikeus ei käesittele asiaa Sain tiedon vasta 2vko ennen no asiaanjani ei suostunut tekemään poliisin toimista tutkintaa. Asia osattiin venkoilla kaikki salassa niin etten ole osannut tehdä ajoissa tarvittavia toimia. Kiirusta pitää mutt eiköhän keritä huomenna.
VAROITUS JOS OMISTATTE ASEITA ÄLKÄÄ MENKOÖ TEKEMÄÄN ILKIVALLATA ILMOITUSTA. JOS TEKIJÄT ON ALAIKÄISIA TAI NAISPUOLISIA POLIISI TEKEE TEISTÄ SYYLLISEN!!!
VAROITAN POLIISIN PERSEENUOLENTA INNOSTA KAKSI MUUTAKIN ASIAA ON POLIISI TUTTAVAPIIRISSÄNI HAUDANNUT JA TEKAISSUT PARI PERÄTÖNTÄ SYYTETTÄ AJANKULUIKSI JA HUPI HOMMIKSEEN.
POLIISIN TOIMIIN EI VOI LUOTTAA OIKUSLAITOKSEMMEKIN OSAA VENKULOIDA PÄÄTÖKSENSÄ NIIN ETTEI ASIAN AJAJA TAI ASIANOMAINEN SAA PÄÄTÖSTÄ KIRJALLISENA.
OIKEULAITOKSEMME EI TAHDO TUTKIA POLIISIN TEKEMIÄ TAPARIKOKSA VAAN NUIJII NIITÄ ILOMIELIN SALASSA ASIANOMAISELTA. POLIISI OSAA KÄYTTÄÄ MILEIVALTAA ASAIAN AJAA KOHTAA JOS VENKOILEE ON KAIKKI TOIMISTON JUTUT SEN JÄLKEEN VÄHÄN VAIKEEMMASSA JAMASSA.
SUOMESSA PÄTEE PERSEEN-NULOIJAN MIELIVALTA KANSALAISIA KOHTAAN.
- hähähähähähääääää
Menkääpä kantikset kävelemään tulle saastaiselle ostarille jos uskallatte!
- ex-stadilainen
Sinne voisi kyllä soittaa terveystarkastajan, palotarkastajan ja kaupungin ympäristöviranomaiset paikalle. Tulkkeja unohtamatta!
Jätteitä käsitellään ja levitellään kuinka sattuu, kauppiailla ei ole hallinnassa alkeellisimmatkaan suomalaiset säännöt ja määräykset jätteiden lajittelusta ja käsittelystä.
Todellakin ihmmetyttää asia, koska kaikilla elintarvikkeiden kanssa työskentelevillä pitää olla hygieniapassi suoritettuna, ja näin ollen toimintatavat pitäisi olla tiedossa.
Toinen asia on sitten Puhoksen muut kauppiaat ja heidän jätteensä. Paiskovat niitä minne sattuu, pitkin ja poikin kulkuväyliä ja 'takapihoja'. Ne muodostavat paloturvallisuusriskin.
Nyt olisi sanktioiden paikka, niin monta vuotta ovat saaneet sotkea ympäristöä.
Mitähän tarkoittaa poliisin virallinen kielto?
Kyseinen lehti johon linkki onkin mielenkiintoinen. Melkein tekis mieli uskoa kun noin järkevän ja fiksun oloinen aviisi kyseessä.. ;-)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli349188"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn273666Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi432214Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1042041Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on171870Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait121465Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.241298- 711187
Esko ja Martina viettävät joulua
Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen168876- 67815