Varo naapurin namupappaa

Vaarallista.luottamusta

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/c8a44c0f-6002-4b75-859b-a6588f3cb2bd_u0.shtml
"Naapurin eläkeläispappa käytti pikkutyttöä toistuvasti hyväkseen - tarjosi makeisia palkinnoksi, 78-vuotias välttää vankilan"

Ihmisten sokea luottamus toisiin ihmisiin on hämmästyttävä asia.
Vanhemmat antaneet kahdeksanvuotiaan pikkutytön vierailla, usein ja ihan yksinään
78 vuotiaan yksin asuvan miehen luona.
Eivätkä edes huomaa tyttäressään minkäänlaisia merkkejä seksuaalisesta hyväksikäytöstä.
Vaikka tälläisestä on varmasti nähtävissä jotain merkkejä.
Alaikäiselle tytölle tälläisestä tulee aivan varmasti tulehduksia, intiimialueen aristusta ym.
Hämmästyttävää tässä on myös lapsen makeisriippuvuus. Jonka hyödyntäen mies käytti lasta hyväkseen. Mieleen tulee, onko lapselta kielletty kotonaan kokonaan makeiset, eikö ole ollut edes karkkipäivää? Mistä syystä lapsesta on tulee näin makeisriippuvainen?
Jopa niin riippuvainen, ettei häntä ahdista edes seksuaalinen hyväksikäyttö, kunhan saa karkkia.

Itse tuskin olisin suhtautunut lapsen vanhempana, näin rauhallisesti tälläiseen.
Tekemällä vain rikosilmoituksen. Joissain tapauksissa olisi voinut käydä, myös näin että lapsen vanhemmat saatuaan tietää asiasta. Eivät järkytykseltään olisikaan pystyneet heti hillitsemään raivoaan. Vaan, vähinäänin olisi menty naapuriin, vierailemaan papparaisen kotiin ja sen jälkeen, olisikin pappa ollut kauan sairaalan teho-osastolla.
Tälläisenkin riskin, tuollaiset mielenvikaiset vanhat pervot miehet ottaa, sekaantuessaan lähipiirinsä lapsiin.
Kaikki vanhemmat, etenkään tyttölasten isät, eivät välttämättä ota tälläistä tietoa vastaan rauhallisesti, odotellen rauhassa, sitä hetkeä. Kun oikeuslaitos käsittelee asian ja päästää tälläiset perverssit pedofiilit ehdotonta vankeusrangaistuksetta jatkamaan elämäänsä.

Tässä tapauksessa näyttää selvästi, ettei 8 vuotiaan lapsen törkeää seksuaalista hyväksikäyttöä pidetty juuri minään. Mikä järkyttävintä.Tämä oikeuden päätös asiasta, ei anna muille tuon miehen kaltaisille pedofiileille, sellaista käsitystä, että tuollaisesta teosta tulee aina ja poikkeuksetta ankara rangaistus.

1

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko mieleesi tullut, että Iltalehden " uutisissa " on vain murto osa koko totuudesta? Tämä uutinen ei kerro luultavasti yhtään mitään tapahtuneesta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      41
      2415
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      301
      1994
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      21
      1788
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1585
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      23
      1434
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1319
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      43
      1318
    8. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1265
    9. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      37
      1151
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1036
    Aihe