Melko lailla rappiolla alkaa huutokaupat.com kuvien mukaan tuokin pytinki jo olla. Kellarin katossa 1960-luvan valurautaisia viemäriputkiakin vielä. Onhan siellä reilusti yli 100 kuvaa katseltavina.
Sehän luikki se rotta piiloon jonka piti se ostaa, mutta kun ei vuohipaimenia siihen tullut, niin katsoi viisaammaksi pysyä piilossa asian tiimoilta. Mikä siitä olisi ollut vetää valtion rahoja liiveihinsä vuositolkulla ja koskelaiset olisi saaneet katsella kylällä hortoilevia nokisia kotahalkoja päivät päästään. Parempi oli, että näin kävi. Ei muuta kuin Caterpillarilla nurin koko roska ja uutta rakennusta tilalle. Ulkomuodoltaankin jotenkin semmoista entisen itäblokin rakennusmuotoilua.
Jämsänkosken terveysasema
8
743
Vastaukset
- pelkkä-rytökasa
Samaa mieltä… purkuun vaan... https://huutokaupat.com/1086274
- Anskulailei
Onnittelut kuvaajalle, on oikein hyvin onnistunut kuviinsa vangitsemaan kaikki talon huonommat puolet. Kuvat kyllä todellakin osoittaa, että kuinka kaameassa kunnossa koko rakennus on. Kannatetaan ajatusta, että puskutraktorit töihin ja matalaksi koko rakennus. On todella todella onnen kauppaa, että tuon kaupaksi saisi, en usko moiseen ajatukseen ollenkaan.
- EXKoskelainen
Muistan kun sitä rakennettiin ja käytiin yöllä raksalla hiipimässä, se oli 80 luvin alkua, joten ei sieltä 60 luvun putkia löydy, kuten joku neropatti oli huomaavinaan. Purku ja tasaus nurmikolle, niin puistoalue kasvaa.
- joku_neropatti
Vanha osa rakennettu 1937. Terveyskeskusosa rakennettu 1981. Kyllä sieltä valurautaputkia löytyy viemäröinnistä. (kuvat 110 ja 111) jopa 1930-luvulta on vanhimmat putket.
- koskenälyköt
Kylän viisaat kirjottelee, varmaan sitten tiedätte että julkisissa tiloissa käytetään vielläkin valurautaputkia.
- nytalkaatapahtuun
Nyt kun se on myyty, niin alkaa kirkonmäen ja uimahalli seutuvilla oleen vilskettä.
- Klauri
sihen tulee pakolaisten kuntoutumiskoti
- oivapaikkasille
Menit sit jo nyt julkaseen . pitäskö minun kertoa ostaja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja13614365Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va315970SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545545Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3084386HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.394147"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083692Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant143624Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan253578Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan632665Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.951472