Pitäisi saada kirjoitettua Wordilla pystysuuntaista tekstiä niin, että kirjaimet ovat oikeinpäin, siis allekkain.
Auttakaa pliis!
S
i
i
s
n
ä
i
n
!
Pystytekstiä Wordilla
9
1095
Vastaukset
- Excermit
WordArtilla
- Amis
On word-dokumentti, johon pitäisi tehdä lisäyksiä, mutta siinä on pystyteksti päällä. En saa sitä pois.
Mistähän ko pystyteksti pannaan päälle ja pois.
K
i
i
t
o
s- Trö
niin maalaa teksti (tai valitse koko kehys). Muotoile -valikosta löytyy valinta Tekstin suunta. Ainaskin Word2002 versiossa.
- Amis
Trö kirjoitti:
niin maalaa teksti (tai valitse koko kehys). Muotoile -valikosta löytyy valinta Tekstin suunta. Ainaskin Word2002 versiossa.
Ei ole tekstikehystä.
- Amis
Näinhän se menee tekstikehyksessä, mutta kun tämä tapaukseni ei ole sellainen.
Kun alkaa kirjoittamaan tekstiä, niin kirjaimet tulee
a
l
l
e
k
k
a
i
n
.
Kummallista. Muilla riveillä on tuo ihmeellinen pystypalkki, jossa musta puolipallukka vasemmalla ylhäällä, mutta tässä ongelmapaikassa on pieni ympyrä, josta pienet viivaväkäset neljään suuntaan eli ylös, alas, vasemmalle ja oikealle. - Zeccer
Amis kirjoitti:
Näinhän se menee tekstikehyksessä, mutta kun tämä tapaukseni ei ole sellainen.
Kun alkaa kirjoittamaan tekstiä, niin kirjaimet tulee
a
l
l
e
k
k
a
i
n
.
Kummallista. Muilla riveillä on tuo ihmeellinen pystypalkki, jossa musta puolipallukka vasemmalla ylhäällä, mutta tässä ongelmapaikassa on pieni ympyrä, josta pienet viivaväkäset neljään suuntaan eli ylös, alas, vasemmalle ja oikealle.hiiren oikealla sen päällä.Avautuvan valikon vaihtoehdoista pitäisi pystyä päättelemään mistä on kysymys. Haisee kyllä WordArtilta.
- Amis
Onko totta, että vain minun Word pystyy tällaiseen?
Mistähän löytyisi täsmäosaaja, josta voisi kysyä tätä ominaisuutta.
Teksti ei tosiaan ole kehystekstiä.
Ko kohdassa promptina on ympyrä, jossa väkäset neljään suuntaan (ylös,alas,oik,vas., melkein tämä¤).
M¤
a¤
l¤
l¤
i¤- Surffianne
Onko kysymyksessä yksi sarakkeinen, moni rivinen taulukko, jonka reunat on läpinäkyvät?
Kun viet hiiren osoittimen ylimmäisen kirjaimen yläpuolle, niin muuttuko osoitin paksuksi mustaksi nuoleksi? Jos näin on, niin kysymyksessä on taulukko.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063240Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391640Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951482- 921399
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461344Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1591265Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121198Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231029Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89932Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.51838