Pitäisi saada kirjoitettua Wordilla pystysuuntaista tekstiä niin, että kirjaimet ovat oikeinpäin, siis allekkain.
Auttakaa pliis!
S
i
i
s
n
ä
i
n
!
Auttakaa pliis!
S
i
i
s
n
ä
i
n
!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
WordArtilla
On word-dokumentti, johon pitäisi tehdä lisäyksiä, mutta siinä on pystyteksti päällä. En saa sitä pois.
Mistähän ko pystyteksti pannaan päälle ja pois.
K
i
i
t
o
s
niin maalaa teksti (tai valitse koko kehys). Muotoile -valikosta löytyy valinta Tekstin suunta. Ainaskin Word2002 versiossa.
Ei ole tekstikehystä.
http://office.microsoft.com/en-us/assistance/HP051901321035.aspx
Näinhän se menee tekstikehyksessä, mutta kun tämä tapaukseni ei ole sellainen.
Kun alkaa kirjoittamaan tekstiä, niin kirjaimet tulee
a
l
l
e
k
k
a
i
n
.
Kummallista. Muilla riveillä on tuo ihmeellinen pystypalkki, jossa musta puolipallukka vasemmalla ylhäällä, mutta tässä ongelmapaikassa on pieni ympyrä, josta pienet viivaväkäset neljään suuntaan eli ylös, alas, vasemmalle ja oikealle.
hiiren oikealla sen päällä.Avautuvan valikon vaihtoehdoista pitäisi pystyä päättelemään mistä on kysymys. Haisee kyllä WordArtilta.
Onko totta, että vain minun Word pystyy tällaiseen?
Mistähän löytyisi täsmäosaaja, josta voisi kysyä tätä ominaisuutta.
Teksti ei tosiaan ole kehystekstiä.
Ko kohdassa promptina on ympyrä, jossa väkäset neljään suuntaan (ylös,alas,oik,vas., melkein tämä¤).
M¤
a¤
l¤
l¤
i¤
Onko kysymyksessä yksi sarakkeinen, moni rivinen taulukko, jonka reunat on läpinäkyvät?
Kun viet hiiren osoittimen ylimmäisen kirjaimen yläpuolle, niin muuttuko osoitin paksuksi mustaksi nuoleksi? Jos näin on, niin kysymyksessä on taulukko.