Ex-luokkalainen

SalainenKaveri

Haluaisin ottaa Faceen kaveriksi tyypin mitä perhe ei hyväksy.
Voinko jotenkin estää perhettä näkemästä jos hän on kaverini.

6

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pronominit.eellä

      ei, vaan tyypin, jota perhe ei hyväksy

    • SalainenKaveri

      Mihin aikaan se aukee?

    • mööhöhöhöhöhöh

      Kaverilistan voi piilottaa facessa omasta kaverilistasta, joko niin, ettei se näy muille kuin kaverilistalla olijoille tai ettei se näy kellekään muulle kuin sinulle.

    • Kkkkkkk

      Miksei perheesi hyväksy häntä?

    • Hei, viestistäsi ei ilmene minkä ikäinen olet. Olet saanutkin viestin, jonka mukaan kaverilista ei näy muille kuin sinulle. Saat varmaan ystäviltäsi neuvoa miten se tapahtuu. Vanhemmillasi saattaa olla ajatuksena suojella sinua joltakin, esim. face-book kaverilta, joka on huomattavasti sinua iäkkäämpi ja, joka elää erilaista elämänvaihetta kuin sinä. Toivottavasti asia on selvinnyt sinua ja vanhempiasi tyydyttävällä tavalla.
      Hyvää meneillään olevaa tai tulevaa talvilomaa!
      t. Annikki, Netti Saapas, Helsinki

      • Huomauttaisin, että kyseessä lienee otsikosta päätellen entinen luokkalainen, ja että nyt vitun vittu "face-book" ei saatana, älä työskentele nuorten kanssa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      128
      7867
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      41
      4481
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      44
      4046
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      417
      2110
    5. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      79
      1792
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      35
      1498
    7. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1497
    8. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      199
      1320
    9. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      12
      1158
    10. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      33
      1137
    Aihe