Minkälaisia pattereita olette power shot A80:ssä käyttäneet? Mitkä kestää parhaiten? Itse olen ennen käyttänyt Vartan high energyjä, mutta nyt viimeksi ostin Vartan maxi techejä. Patterilaatikon takana kuvakkeessa nimenomaan näiden pattereiden kohdalla digikameran kuva joten kestävät ilmeisesti vielä paremmin.
Entäs kestääkö nämä akut (ladattavat patterit) sitten kauemmin kun norm. patterit? Mikä niissä paras, sekä lataajahärveli että itse patterit? Hinta?
Entäs kestääkö nämä akut (ladattavat patterit) sitten kauemmin kun norm. patterit? Mikä niissä paras, sekä lataajahärveli että itse patterit? Hinta?
Vastaukset 4
Vanhimmat
No jos mulla kestää GP:n 2500mAh akut yli 500 kuvaa, niin kestääkö ne pisempään kun sun patteris? Ja tulee triljoona kertaa halvemmaks ku ei aina tarvii ostaa uusia pattereita.
Niin ja paljon maksaa? Periaatteessa saa maksaa paljonkin, mutta juuri siksi kyselen että en osta sellaista mistä ei ole sanottavaa hyötyä.
"patterit" makso 4kpl 20€
Mulla on joku philippsin laturi ja durasellin 1700 mAh akkuja 8 kpl. Noilla oon hyvin pärjännyt, Vaikka kaikki höpöttää että vähintään 2000 mAh pitäis olla. Kestää tosi pitkään ja kun loppuu vaihdan uudet. Semmosia vartankin settejä saa jopa 20 €:lla. Laturi 4 akkua. Sillä säästät jo kolmella latauksella patterien hinnan.