Risteilijöiden kolliisioita

Joo, ei mitään sotalaivoja vaan kunnon matkustajaristeilijöitä. Heti alkuun laskusilta putoaa.

Maalla viisaita ollaan kun merellä vajinko tapahtuu. Mutta kyllä tapaukset ovat sellaisia, ettei niitä voi mitenkään käsittää.

youtube.com/watch?v=SfF-TgFEHZ8
264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei kymmenien tuhansien tonnien painoista möhkälettä niin vain pysäytetä muutamien metrien suuruisella potkurilla.

Äänestä

Hienosti kolisee. Tuon jälkeen kapu saattaa olla kuin persiisiin ammuttu karhu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Aivan-päätöntä kirjoitti:

Joo, ei mitään sotalaivoja vaan kunnon matkustajaristeilijöitä. Heti alkuun laskusilta putoaa.

Maalla viisaita ollaan kun merellä vajinko tapahtuu. Mutta kyllä tapaukset ovat sellaisia, ettei niitä voi mitenkään käsittää.

youtube.com/watch?v=SfF-TgFEHZ8

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu