huusi Radio Suomessa Jotain on poissa. Mikä sillä Antilla on hukassa kun pitää huutaa joka päivä samaa?
Anssi Kela
12
230
Vastaukset
- melusaastetta
Kelalla ollut jo kauan liian kova taustameteli kappaleissaan. Mitä sillä yritetään peittää? Pakko hiljenttää aina Kelan soidessa.
- KiitosTästä
Onneksi on edes http://www.seafm.fi/. Yksi kanava josta ei tarvitse kokoajan kuunnella samoja biisejä ja varsinkaan miljoonia kertoja soineita vanhoja kappaleita. Kanava löytyy myös https://onlineradiobox.com/fi/sea/?cs=fi.sea&played=1
- kanava
Yhteispelillä Lindroosin kanssa yrittävät karkoittaa loputkin kuuntelijat kanavalta.
- lauloisuohon
Jospa Lindroos onkin havainnut että " jotain on poissa", nimittäin Radio Suomen kuuntelijat. Hän laittoi Kelan saattamaan tämän viestin Suomen katajaiselle kansalle.
- veronmaksaja
Eilen taas Puhelinlangat laulaa-lähetyksessä soittaja yritti kommentoida Radio Suomen musiikkia, toivoi, että musiikki voisi olla monipuolisempaa.
Soittaja keskeytettiin tylysti toteamalla, että sitä vartenhan meillä on tämä lähetys, täällä voi toivoa mieluisaa musiikkia.
Siis vaivaiset 3 tuntia viikossa perjantaisin, kiitos paljon, Yle!- langatpuhelin
Puhelinlankoja en kuunnellut enkä varmaan enää kuuntelkkaan. Ihmeen herkkähipiäinen Yle
on Radio Suomen osalta. Ei paljon arvostelua kestä. Paskamusiikkia kyllä tulee senkin edestä.
- Päinpeetä
Nyt Lindroos huomasi Kelan laulusta että homma menee päin peetä. Niinpä hän pisti Jenni Vartiaisen huutamaan Väärään suuntaan ! Se oli soittolistan mukaan 93. kerta.
- ELY
Ei ihme jos mikään ei muutu eikä kukaan jaksa välittää palautteesta jos 95prosenttia on tyhjänpäiväistä valittamista vailla järkevää sisältöä ja 5 prosenttia ei nyt vain näytä riittävän vielä siihen muutokseen. Vai toteutuuko tämä suhdanne vain täällä Suomi 24:ssa.
Osa tajuaa Ylen ongelman ja huonouden ytimen. Siihen kuuluu muutakin kuin pelkästään se surkein ja näkyvin musiikki, Suurimmalle osalle riittäisi, kunhan omat inhokit korvattaisiin omilla suosikeilla, mitään vaihtuvuutta ja monipuolisempaa soittolistaa ei kaivata. Sen kuvan suuresta osasta 24:ssä annetuista kommenteista saa. Toistan ei ihme jos mikään ei mutuu, mikäli viestit Ylelle ja muille jotka voivat asiaan vaikuttaa on samaa tasoa. - Tasa-arvoa
Ei auta asialliset viestit eikä puhelut palautepuhelimeen. Musiikkitoimitus nojaa Hitit ojoon äänestykseen jossa täsmälleen sanat biisit ovat roikkuneet puoli vuotta. Ja niitä soitetaan joka päivä. Useimpia on soitettu jo yli 100 kertaa. Silti ne ovat yhä Hitit ojoon äänestyksessä.
Rinnalla pitää olla toinen lista Iskelmät ojoon ja silloin nähtäisiin mitä kuuntelijat todella haluavat kuulla. Varttuneempi väestö jota on enemmistö kuuntelijoista on syrjäytetty kokonaan. - Anonyymi
Anssi Kela vastenmielistä kuunneltavaa. Ääni vapisee ja on heiveröinen.
Ei radioon Springsteen kopiojaa. - Anonyymi
Kukas tämä Anssi Kela on? Mistä siis tullut kuuluisaksi? Onko jokin Idols-voittaja?
- Anonyymi
Voitti 98 Suomen ensimmäisen Idols-kilpailun ollen näin maailman ensimmäinen Idols voittaja. Valheellisesti kaikki uutisoivat, että kyseessä olisi amerikkalainen formaatti. Suomalainen 98 voitti Anssi Kela toiseksi tuli muuan Petri Laurila.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2898513Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat715158Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2884538SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden633139Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä22597Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,41982Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr61863- 1121852
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja401753Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.01720