VESIVEK mainokset ärsyttävät

ÄrsyttäähänSeHoettuna

Onko Vesivekillä ihan itse kehitelty, ne yliärsyttävät mainoksensa ?

Ainakin joku, äärimäisen huonon tyylitajun ja kaikinpuolin lapsellisen huonon maun omaava henkilö on ollut kyhäämässä näitä "reikä, eikä" ja "ensio on muuttanut vintillemme" -mainokset.

Aivan karmean häiritseviä ja lapsellisen ärsyttäviä "nokkeluuksia" nämä radiossa hoettavat mauttomuudet. Enkä muuten ole ainoa, joka on tätä mieltä.

Ilmeisesti Vesivekillä on liikaa asiakkaita, kun on varaa halvalla tehdä asiakkaita luotaantyöntäviä mainoksia.
Hyvä maku ja jonkinlainen tyylitaju kunniaan ... myös Vesivekillä !

12

2266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Asiakas-

      "... joku, äärimäisen huonon tyylitajun ja kaikinpuolin lapsellisen huonon maun omaava henkilö on ollut kyhäämässä näitä "reikä, eikä" ja "ensio on muuttanut vintillemme" -mainokset"

      Tuo on harvinaisen totta. Nolon lapsellista "riimittelyä", jos tuota nyt siksi voi sanoa.
      Hiekkalaatikkotasoa joka tapauksessa.
      Jos olisin ostamassa rännejä, en ostaisi pelkästään jo tuon ääliön mainonnan vuoksi.
      Toivottavasti eivät ole maksaneet tuollaisesta riman alituksesta.

      • Pirkkalanmies

        Ihan oman markkinointiosaston tuotoksia ovat.


      • tupla-emmi

        Bussimatkojen piristäjiä ovat! Harmittelen tässä juuri, kun Nokiantiellä ei näy Ensio-klassikkoa. Näkisiköhän jostain kaikki mainoksenne kautta aikojen? Puujalat kunniaan!


      • Ei tuo vielä mitään vaan kuunnelkaa kun mies kysyy naiselta missä vesivekin pellit valmistetaan no varmaan Ugandassa johon mies ,ei vaan Pirkkalassa, hää,hä hä hä, häääääääää,hääääääää hä, hä hä häääääääääääää,hääääääääääääää, jäh jäh jä .


    • Zaqåäm

      Ei kyllä ole kiva kuunnella noita " minä tuli jo" -mainoksia autossa kun koko perhe mukana ja muitakin mitä tuo kaalimatojen viljelee. Siksipä radio aina silloin kiinni tai sellainen kanava missä noita ei tarvitse kymmenen minuutin välein kuunnella. Luulisi että noita tötteröitä ym osaa jokainen ihan ilman mainostamista.

    • Anonyymi

      Hauskimpia kuulemiani mainoksia, varsinkin tuo "katossa reikä, eikä" . Tosikot voi sulkee radion ja kuunnella sitä musaa maksullisestä spotifystä, niin ei mainokset häiritse :)

    • Anonyymi

      Kyllä ärsyttää ja radio sammuu saman tien. Jos pitäisi teettää remontti, en ainakaan tämän firman palveluita käyttäisi.

    • Anonyymi

      Mainosten laatijoiksi kelpaa näemmä kuka tahansa. Radio Nostalgiassa joku hoki viikkokaupalla "multa tuli jo", eikä hän ollut sängyssä. Tosin tämä harvinaisen tympeä mainos ei ollut ainoa syy, miksi lopetin lopullisesti Nostalgian kuuntelun.

      Kyllästyin myös kuuntelemaan joka toinen päivä Sorsakosken Surullista kitaraa ja Hurriganesin Get Onia. Paljon muitakin joka toinen päivä soitettuja biisejä oli.

      Onko paikallisradioilla niin surkeat musiikkiapit tietokoneillaan, ettei niille mahdu yli tuhatta kappaletta?

    • Anonyymi

      Ihan kiva mainos. Ei se minua mitenkään häiritse. Itse vaan enemmin mietin, että ketkä ovat mainoksessa ääninä?

    • Anonyymi

      Järkyttävää paskaa.

    • Anonyymi

      Hauskinta näissä on se että mikään ei pidä paikkaansa

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olit niin lähellä

      Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa
      Ikävä
      122
      5639
    2. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      64
      3990
    3. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      45
      3626
    4. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      31
      2999
    5. Kun me näemme taas

      Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen
      Ikävä
      33
      2902
    6. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      34
      2369
    7. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      11
      2237
    8. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      13
      2216
    9. Oletko mielikuvasi kaivatusta muuttunut

      Lähiaikoina? Jos, mihin suuntaan? Miten ja miksi?
      Ikävä
      118
      1717
    10. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      1634
    Aihe