Hei. Tietääkö joku millainen lankalaukaisin käy Canon EOS 2000D kameralle. En ole löytänyt netistä yhtään mainintaa joka kävisi juuri tälle kameralle, vai käykö jokin muu? Kiitos vastauksista.
Canon EOS 2000D
6
455
Vastaukset
- ARJIRM
Kiitos 😀
Tuossahan on WiFi, joten kuvata voi kännykällä. Samalla näkee etsinkuvan kännykästä. Katso langattoman yhteyden käyttöopas sivu 34.
- tuleeko-viivettä
Tuleeko puhelimen kautta wifinä kuvatessa viivettä, eli riskiä kuvaushetken myöhästymisestä?
tuleeko-viivettä kirjoitti:
Tuleeko puhelimen kautta wifinä kuvatessa viivettä, eli riskiä kuvaushetken myöhästymisestä?
Omalla kameralla mittasin, niin viivettä oli muutama kymmenys. Yhteensä. n. 0,6 s kun suoraan laukaisemella otettuna oli n. 0,2 s, mikä johtuu normaalista reaktioajasta. Tässä ei ole mukana etsimen viivettä.
- kdhjsafhghsdg
Tuon voi tehdä itsekin. Kontaktihan on tavallinen "maitokaupasta" saatava 2,5 mm:n stereoplugi.
Sama käy myös Pentaxiin.
Tarvitaan lisäksi vain kolminapainen kaapeli ja painonappi.
Kätevintä on käyttää kahta nappia. Toisella tarkennetaan ja toisella laukaistaan.
Kännykkä appi on saatavissa Androidiin ja Apple-puhelimiin.
https://www.canon.fi/apps/canon-camera-connect/
Parempiakin on mutta tuo on ilmainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2822574Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3001379- 1081251
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831241Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi971188Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581185- 441042
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi71946Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22890- 33797