Essolla juttelimme tänään politiikasta, ja keskityimme erityisesti Haaviston ihmeellisiin puheisiin. Emme ymmärtäneet sitä, että Haavisto on oikeasti huolissaan vähäisestä syntyvyydestä Suomessa.
Miten mies voi puhua toisin kuin toimii käytännössä? Jos Haavisto todella haluaa syntyvyyden nousuun, niin hänen itsensäkin pitäisi alkaa pelehtiä rehevien neitosten kanssa laihan mieskumppaninsa sijaa. Ei mies miehen kanssa pysty lisääntymään, vaikka kuinka paljon ahkeroisi vuoteessa. Poliitikot siis puhuvat aina täyttä palturia.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/496f3ea3-81f7-4617-8bd1-8ef4b9098aec
Haavisto ei haastele uskottavasti?
7
245
Vastaukset
- kivako
Tyhmähän se on, joka tuossa iässä lapsia väsää.
- tulevaisuusonkaru
Et ole tosissasi. Tähän epävarmaan maailmaan lapsia. Lapsia sodan jalkoihin, pommien silvottaviksi. Lapsia sotilaiden raiskattaviksi.
- Tosi.on
Haavisto inhoaa sisimmässään naisia. Homostelemalla ei voi saada lapsia.
- Näemmä
Haavisto nostaa vihreitten kannatusta se on tarkoitus
Minä katselin videonpätkän Haaviston puheesta. Hyvin se puhuu ja asiaa.
Tuossa ylempänä joku kirjoitti että hän inhoaa naisia. Hmmm...en osaa sanoa koska en tunne. Useimmat homot jotka tunnen tulevat erittäin hyvin toimeen naisten kanssa, jopa paremmin kuin useimpien miesten.- ei-kaikkien-tarvitse
Haavisto puhui ympäripyöreitä. Ei oikein uskaltanut puhua vihreiden lailla, sillä ääniä pitää kalastella, vaikka muunnellulla totuudella. Vaalit ovat tulossa, sen huomaa kaikkien poliitikkojen puheista. Mitä aloituksen lisääntymispolitiikkaan tulee, niin vanha sanontahan kuuluu, että älkää tehkö niin kuin minä teen, vaan tehkää niin kuin minä sanon.
Ei ole ihme jos essollakin ihmetellään Haaviston puheita.
Siellähän on asiantuntevaa porukkaa.
Haavisto huutelee yhtä ja tekee toista monessa muussakin asiassa.
Nämä ilmastojutut ihan omituisia. Lentää toiselle puolelle maapalloa tutkimaan kuinka siellä
pallo aavikoituu ja samalla aiheuttaa tonnien hiilidioksidipäästön.
Kyllä niitä juttuja kuunnellessa puhe siitä kuinka meidän suomalaisten ja varsinkin
tämmöisen suomalaismummelin pitäisi muuttaa elintapojaan
ettei vaan aavikoituminen lisäänny
kuulostaa teatterilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku665605Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti942951- 2742611
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362449Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä232219Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2611754Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai581349Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131233- 881165
- 901146