Kanteleen koulurakennuksen palovuosi?

kiinnostaisi

Onko jollain tiedossa Kanteleen koulurakennuksen palovuosi. Oliko palo vuonna 1987 vai 90-luvun puolella. Mahtoiko siitä olla artikkelia Orimattilan Sanomissa? Tuolloinhan palokunta pääsi paikalle ripeästi paloa sammuttamaan kun sillä oli lähistöllä paloharjoitukset.

3

608

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vastuulliset

      Taisi noina vuosina Kanteleen koulua käydä ainakin yhden kunnanvaltuustossa kauppaa tehtäessä istuneen valtuutetun lapset, toisen etunimi alkaa A-kirjaimella ja toisen konsonantilla. Poika ja tyttö kyseessä.

      Jos palo on ollut noina sanominasi vuosina, niin silloin valtuustossakin on ollut satavarmasti tieto tulipalosta.

      • Anonyymi

        Tässä on perheen oma etäleima tässä jutussa! Sherlock SS liikkeellä!


    • Anonyymi

      Oliko paikalla useampikin sammutusyksikkö? Muistaako joku?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      5
      1264
    2. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      168
      1183
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      102
      1045
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      987
    5. 131
      884
    6. Me, kaikki suomalaiset, emme pommita Pietaria

      Vaikka Suomen tasavalta, yhdessä muun Euroopan sekä USA:n kanssa käykin hyökkäyssotaansa Venäjää vastaan, pommittaen nyt
      NATO
      271
      879
    7. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      71
      874
    8. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      786
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      45
      773
    10. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      395
      753
    Aihe