Ennakko: ketkä häärii kärkikahinoissa?
Veikkauksia?
Rotax Max maailmanfinaali
20
1542
Vastaukset
- epätiatoindn
Ketäs sinne oikein sitten menee ja mitä tiimeistä
- Drobbi
Varmaa siellä kuskeja häärii, en tunne tai tiedä kärkiukkoja. Suomalaiset siellä ei hääri, aivan turhaan kyselet. Onneton provo.
- Miäleton
Taidat itse olla onneton provo? Joka vuosi siellä on ollut kärkikahinoissa suomalaisiakin mukana, ainakin parina viime vuonna. Hopeekaan ei oo häpee kaiketi noista kahinoista.
- katotaanvaan
Ihan varmasti joillakin vauhti kohdallaan, ainakin Ollikainen on korkeella, Väisänen ehkä. ja joku junnu.
- Rubinho
Ollikainen, Viiliäinen, Taponen
http://www.rmcfinland.net/grand_finals.html - topkuskit
Veikkaisin, että top sijoilta löytyy Taponen, Munne, Leppä, Viiliäinen ja Ollikainen. Muut kuskit taitaa olla enemmän kisaturisteja.
- lisää
Väisäsen kyllä lisäisin mukaan mustana hevosena.
- tiedetään
Väiski ei ole musta hevonen vaan varma hevonen.
- Koivistorotax
Ja koivisto voi yllättää
- kiinnostaakovin
mistä livelähetystä
- 78597768
Rotaxin sivuilta kun alkaa
- mikäkiinnostaa
tänne löysit muttet sinne
- 447777776555
mikäkiinnostaa kirjoitti:
tänne löysit muttet sinne
Joku X-apina
- TÄSTÄerätuloksiin
Suora linkki erätulpksiin.
https://www.rotax-kart.com/de/Max-Challenge/Grand-Finals/Grand-Finals-2018/Race-results - väliaikatietoa
Hyvin menee Suomipojilla, eka päivä vedetty treenejä. Oulun Ollikainen ihan nopeimpien joukoissa, useampi top 15 paikkeilla erissään.
Muuten on sitten vimosenpäälle järjestelyt jälleen. - nomorejokes
Vemmelsääri on puhdas vitsi.
- Fittipaldi
Häh? Siis kuka?
- Poleposition
Taposella junnuissa vauhti kohillaan, keskisektorista kun saa muutaman kympin pois, samoihin ku takana tulevat niin mennään jo alle 53s läpille. Go Tuke go...odotus paalulle ei oo kyllä turhaa.
- Anonyymi
Aihe on ajankohtainen. Kiitos en ole elää ilman tätä tieto. Kiitos pääsin mukaan yhteisö.
- Anonyymi
Suomi100
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2383609- 603310
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I892807Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk412615Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve972302Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro331999Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä931981Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva411854Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1031775Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691103