Balin ubudin alueella luotettava taksikuski

balimies

Oltiin juuri viime kuussa balilla tyttöystävän kanssa ja ollaan oltu siellä useamman kerran. Käytetään aina samaa taksikuskia, on tehnyt sitä hommaa jo parikymmentä vuotta. Hänet voi vuokrata myös päiväksi, hinnat edullisia verrattuna siihen mitä monet kuskit ottavat ja asiakaspalvelun taso täysi kymppi. Todella luotettava ja hyväsydämminen kaveri. Hän osaa kertoa todella hyvin esimerkiksi Balin historiasta ja kulttuurista sekä mihin kannattaa mennä ja mitä tulisi välttää jne. Ihan eri tasoa kuin muutama taksikuski mitä otettiin aluksi, jotka eivät osanneet kunnolla Englantia saatika kertoa mistään mitään. En voi muuta, kuin suositella kaikille ketä tarvitsee Balilla luotettavaa ja osaavaa taksia. Ubudin alueella on enimmäkseen, mutta kyllä onnistuu kuljetukset ihan ympäri Balia. Maden numero on 62 851-0049-3845 ja hänet saa kiinni vaikka whatsapp viestillä. Syy minkä takia suosittelen täällä on, että hänellä on liian vähän töitä tällä hetkellä elättääkseen perhettään, joten koitetaan jos tätä kautta saataisiin niitä enemmän noinkin ammattitaitoiselle kuskille.

0

700

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Muovikassikartelli

        Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
        Talousrikokset
        50
        2375
      2. Hallintooikeus..

        "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
        Pyhäjärvi
        151
        1968
      3. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

        Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
        Seinäjoki
        47
        1895
      4. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

        Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
        Maailman menoa
        58
        1875
      5. Olen rakastunut

        varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
        Ikävä
        130
        1645
      6. Teit yllättävän siirron

        Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
        Ikävä
        57
        1220
      7. Mikä on kaivattusi

        ammatti?
        Ikävä
        74
        1191
      8. Jos se joskus oli molemminpuolista

        niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
        Ikävä
        83
        1115
      9. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

        Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
        Maailman menoa
        144
        977
      10. Kaipaatko nainen

        Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
        Ikävä
        103
        911
      Aihe