Mistä olette hommanneet Prepaid liittymiä. Olen hakenut rajatonta nettiä, koska navigointiin menee dataa kohtuu paljon.
Saako tilattua etukäteen Suomeen jostain.
Olisi kiva laittaa simmi heti paikalleen lentsikan laskeuduttua.
SimOptions, T-mobile, USA sims on katsottu.
Prepaid liittymä matkalle
4
3617
Vastaukset
- Kaupoi
Täältä olen kaksi sirua tilannut, tulivat parissa viikossa. Mennään reissuun vasta jouluna, että toimivuudesta osaa sanoa. Aika hyvä tarjous nyt Verizonille..
http://www.dbssimtrade.com/ - Hoboman
Kuukausi sitten AT&T paikan päältä ostettuna 3 GB dataa, voimassa 1 kk, maksoi 25 USD. Hyvä palvelu, varmistivat vielä myymälässä että varmasti toimii. Dataa ei loppujen lopuksi mennyt kovinkaan paljon, koska jokaisessa hotellissa on yleensä ilmainen WiFi.
- Kaupoi
Jostain syustä kommenttini oli poistettu ”sääntöjen vastaisena”. Noh..ostin nyt joukun reissua varten aiemmassa viestissö linkittämältäni firmalta Verizonin Black Fridayn uskomattoman tarjouksen - rajaton data (ei hotspot käyttöä) 10$. . Tosiaan kaksi sirua (14 Gt paketteja) tuolta ostanut ja sin-kortit olen Suomeen jo saanut. Toimii vain tietyissä iPhoneissa, sivulla on linkki mistä voi tarkastaa toimivuuden
- Meibijees
Tuli tilattua AT&T unlimited plan etukäteen. Ei ois tarvinnut. Dataa kului 2 viikossa aivan mitättömän vähän. Wifillä latasi mapsiin ofline kartat reissualueesta ja navigointi toimi käytännössä ilman dataa.
Riittää siis vaikka 2 G data. Hotelleissa, kahviloissa yms. free wifi joka paikassa.
Tosin LA - SF 1-tiellä oli katvealueita niin, ettei edes puhelinverkkoa ollut pitkään aikaan.
Samaten Las Vegas - SF oli aavikkopätkiä ilman mitään verkkoa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain31811942Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15311084Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2526407Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2275229Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1683684- 1743558
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin502533Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292000Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121844Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi171735