Onko kellään mitään ajatusta mistä johtuu naksutteleva ääni kun kääntää rattia ajon aikana oikealle? Sen verran epäterveeltä kuulostaa, että vaistonvaraisesti on alkanut ottamaan oikealle kääntymiset hitaammin ja laajemmalla säteellä. Voiko olla sellainen vika, että jää jossain vaiheessa tien päälle?
Nissan Micra naksuttaa ajossa oikealle käännyttäessä.
6
534
Vastaukset
- Galinagulugova
Vetoakselin murrosnivel vetelee viimeisiä henkosia, tuskin tielle jättää kuitenkaan!
- ketjunaloittaja
Kiitos vastauksesta. Mitähän mahtaa korjaus maksaa?
- varman-päälle-
En uskoisi täällä annettuihin neuvoihin, vaan menisin korjaamolla arvioitavaksi. On niin paljon mahdollisuuksia kaikille äänille, että kannattaa nostaa pukille ja tarkistaa.
- Autokeskus
Aika merkkihuoltoon kannattaa tilata, ajoissa ettei juodu hinurii tillaamaan!
- Nissanisi
Touretten syndrooma.
- Anonyymi
2015 1,2l ratti oli 2 vuotta oudon jäykkä kunnes ei kääntynyt,lopputulos oli oja sekä puhelin pylväs joka mursi auton keulan.romuttamo kiitti jakorjasi pois,on kuulunut vastaavia tapauksia muutama ,joten kannattaa tarkastaa ohjaus järjestelmä,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135