Päästökuijausauto oli hätävilut päällä pientareella ja sen kuljettaja paiskoi lippalakkiaan maahan ja potki kulkemattoman kulkuneuvonsa renkaita ja puskureita. Ohiajaessani tööttösin ja moikkasin ja sehän sai tyypin ihan raivoihinsa.
Tänään tiellä nähtyä
Corollaz
7104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Oikein. Kaikille sinistä savua pukkaaville corollille ajokieltoa. Kannatetaan. On ne yäk...
Vai oli Corolla hyytynyt totaalisesti kun pikkaisen lämpötila laskenut. No eipä tuo kulkeminen muutenkaan ripeää ole.
Tojomiehen tunnusmerkki on juurikin lippalakki. Joten hätävilut oli juurikin Toymobiilissa päällä. Ja tojotero tööttösi niin että savu nousi korvista.
Toyota kun jättää tielle, niin siinä ei toimi edes hätävilkut. Omistaja raapii päätään karvalakin alta ja miettii kenet saisi ilmaiseksi hinaamaan.
Ja näin ne Tojotakuskit käyttäytyy ohitustilanteessa: https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005913031.html
Ei ole ressukka koskaan päässyt irti Tojoista, kun niissä on se panttimaksu.
Hermostuneisuutta havaittavissa kuun viimeisellä viikolla kun Trafi kertoo totuuden luusereille viimeistään ensi viikon alussa. Nöyryyttävä tilanne kun Toyota taas näyttää kaapin paikan. Eikö siihen jo voisi tottua ja hyväksyä vaan parempi voittajaksi ilman kiihkoa ja rimpuilla?