Intian eVisasta tuli pelkkää tekstiä sisältävä vahvistusviesti sähköpostiin, että hakemus on hyväksytty. Sekö pitää printata ja esittää passintarkastuksessa vai pitäisikö sähköpostiin tulla liitetiedostona joku hieno viisumi-dokumentti tai pitäisikö hakemuskoodilla mennä jonnekin sivustolle printtaamaan hyväksytty viisumi valokuvineen päivineen, kuten jossain vanhemmassa keskustelussa on mainittu? En vaan viisumi-sivustolta sellaista kohtaa löydä.
eVisa, mitä printataan
5
237
Vastaukset
- 20ihana54
Saat ensin s.p. jossa kiitetään hakemuksesta ja toisen s.p. jossa on rivi: -Please confirm that your ETA status is shown as GRANTED on our official website (https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html) prior to commencement of your journey. Klikkaa sulkeissa oleva osoite. Siitä avautuu sama sivu, kun aloittaessasi hakemuksen. Mene kohtaan visa status, sieltä saat tulostettua viisumisi ID numerollasi. Huomio, että siinä on tekstin päällä n. 10cm halkaisijaltaan oleva ympyrä (vesileiman kaltainen). Hyvää lomaa. Erja
- alkup
Kiitos!
- goallemenossa
alkup kirjoitti:
Kiitos!
Täytyykö printattu viisumi oll värituloste vai kelpaako mustavalkotuloste? Kun kotoa löytyy vaan mustavalkolasertulostin.
- Vexipe
Tuota samaa tässä pohdittu. Että pitääkö olla värituloste.
- JackTheBag
En osaa sanoa pitääkö olla värikopio, itsellä kanssa huono tulostin. Meillä sai kirjastossa tulostettua 20centtiä per tuloste. Hain kopiot sieltä. Suosittelen samaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k502234Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82922Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11904Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖24889- 68863
Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt51831Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me118819Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu9753Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49749vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22733