Onkos siellä paljon tuhkarokkoisia?

Ajattelin käydä Psaaressa, mutta en taida uskaltaa, kun ei oo varma tuo vastustuskyky
18723
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Jos sinut on rokotettu niin vaara sairastua on erittäin pieni. Jos lähipiirissäsi on rokottamattomia niin pysy kotona.

Äänestä

Äläkkä vassarit ny keuliko...tieä mikä hyppykuppa teillä on !

Äänestä

Mistä lahkosta nämä rokotuksen vastustajat on.

Äänestä

Hopeavesi ja Jumala riittää. Ei rokotuksille!!!

Jeesuksen siunausta

Äänestä

Ihan lestoja på svenska. Herran haltuun vaan.

Äänestä
  • Nii, emme myöskään käytä ehkäisyä.
    Tauti tulee, jos Jumala sen suo. Ja lapsi syntyy, jos Jumala sen hyväksi näkee.

    Jumalan haltuun

    Äänestä

Ei ole kysymys uskosta vaan idiotismista.Vastuutonta ja törkeää välinpitämättömyyttä muista ihmisistä ja omasta lapsesta jättää lapsi rokottamatta.

Äänestä
  • Kyse on rauhansanalaisuudesta, sipilä varjelee omiaan.

    Äänestä

  • Tulihan se sieltä - Sipilän vetoomus Luotolaisilleen.
    Kuitenkin Sipilä lupaa, ettei pakkorokotuksista vielä tässä vaiheessa ole keskusteltu... ensisijaisesti pyritään vain valistamaan.

    Äänestä

Hullu pitää olla jos jotain elohopea piikkiä ihteensä lykkää, ei ikuna kuuna päivänä tuu sitä hetkee että ihteeni myrkyttäsin. Menkää rokottamaa kaikki hiiret ja puutiaset mitkä kantaa millon mitäkin lintukuppaa.

Äänestä

Buahhah...hahhaaa....Jeesuksen kosto. Ei ou siunausta rokotevastaisuudella.

Äänestä

No mistäs se tuhkarokko yhtäkkiä Suomeen on tullut, kun vuosikymmeniin ei ole näkynyt?
Tarttuu tietysti rokottamattomiin mutta eivät ne sitä tautia aiheuta, sen bakteerin täytyy ensiksi tulla jostain.
Eli mistä? Jostain, missä ei ihmisiä rokoteta?

Äänestä

No mä en uskaltais mennä Kokkolaan/Larsmoon.. sielläpäinhän ne oli pyöriny. Pietarsaari turvallinen paikka :)

Äänestä

Mitenkäs toi tuhkarokko nyt on noin kovin vaaralliseksi tullut, kun yhdestä tapauksesta koko mediakin on mukana varottelemassa?
Ennen vanhaan kun sen sairasti lähes jokainen mukula!

Äänestä
  • Kaikki nykylapset eivät ole läheskään niin vastustuskykyisiä esim. kuin ennen 2000-lukua syntyneet. Ennen vanhaan "luonnollinen lapsikuolleisuus" karsi heikot ihmistaimet pois.
    Sitten erilaisilla vippaskonsteilla ( mm. rokotuksilla) lapsikuolleisuus saatiin Suomessa laskemaan maailman alhaisimmaksi.
    Luotolaiset rauhansanalaiset haluavat ilmeisesti palata vanhaan systeemiin, jossa vain geeniperimältään elinkelpoisimmat jälkeläiset saavat periä maan.
    Noinhan se kyllä luonto karsii ja jalostaa eläin- ja kasvikuntaa edelleen koko ajan - lienee hyvä systeemi?

    Äänestä

Noh noh, te evankelisluterilaiset kristityt, hyi hyi.
Eikös nuo herärysliikkeet ole teitin mielestä se kirkon suola ?
Jotka nyt sitten harmittavasti nostaa teitinkin verenpainetta, lisättynä ylimääräisenä suolana.

Äänestä
  • LYRS
    ja
    Wikipedia Rauhansanalaisuus

    Lue ja "sivisty"... ja tee johtopäätöksiä... keväällä on vaalit!

    Äänestä

Ei minkäänlaista hoitoa noille lestoille sairaaloista, jos tulevat oven taakse notkumaan. Kärsikööt ja kuolkoot pois. Itsehän kerjäsivät tätä.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Mosabacka kirjoitti:

Ajattelin käydä Psaaressa, mutta en taida uskaltaa, kun ei oo varma tuo vastustuskyky

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu