Takanostolaitteesta olisi kysyttävää.
Onko sinulla Ford 4610 traktori
tkl
4398
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Onko voorttis oikeen sellaanenki?
Kun käynnistää niin nostolaite lähtee nousemaan kunnes on yläasennossa ja kierrokset laskee on pysäytettävä että ei riko mitään. missä vika ?
Voi olla mennyt se vipu poikki sieltä, jolla hoidellaan kyntöä varten painonsiirtoa. Nostolaite tulee ihan hulluksi, kun se sieltä katkeaa. Onnistuu korjata hitsaamalla, mutta nostolaitekansi pitää irroittaa. Huomaat kyllä, että mikä on mennyt rikki, kun avaat sen kannen. Ei ole kovin vaikea purkaa, enempi menee aikaa ohjaamon kanssa, istuinpenkki ym. vie aikaa.
Pistä kysymyksesi Masinistit- palstalle. Se on entinen Ford-foorumi, ja siellä on asiantuntevia ja avuliaita neuvojia. Saat varmasti oikeata apua.