ÄLKÄÄ OSATAKO DNA NETTIÄ

Mun äiti meni katsomaan dna nettejä kun meillä on lopussa elisan 50mb netti sopimus niin äiti meni ostamaan dna 300mb nettin ja dna sano että ei tartte mittän puhelin liittymä paskaa ja dna sano siihen että sen on mokkula ja toimii hyvin mutta näköjään ei vaikka se on sim kortti liittymä niin siitä dna liittymästä niin se on liian iso scammi vaikka sanoo että tänne vanhaan kerros taloon pitäisi tulla 300mb yhteys ei kyllä tullut mun äiti pistikaikki okein ja ei toimi siltikään tulee vaan 15mb kaikki ajat

6

518

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yueopps

      oot jurrissa?

      • jos oot kysymässä missä asun niin porvoos


    • mittarissavirhe

      Minulle myös DNA:n jantteri soitti ja tarjosi 300 mb nettiä pientä lisähintaa vastaan. Ei millään uskonut kun kerroin, että on jo DNA 100 mb netti mutta hädin tuskin nettinopeus yltää 10 mb nopeuteen. Otti niin pattiin, että vaihdoin operaattoria.
      Kuinkahan paljon nuo operaattorit rahastavat suuria nettinopeuksia lupaamalla mutta nopeus on todellisuudessa jotain muuta. Jos kauppias myy tavaraa 300 g 16,90 euron hintaan ja kotona mittaa tavaran painoksi 10 g niin eikö tuo ole jo huijausta tai mittavirhe?

      • nopeusvaihtelee

        Niissä on aina ilmoitettu nopeuden vaihteluväli eli ei välttämättä ole huijausta. Asiakkaan pitää vain itse älytä katsoa vaihteluväli ja jos nopeus osuu sen sisälle niin kauppa on sitä mitä luvattu


    • mobiililaajakaista

      DNA Kotimokkula 4G WLAN B593S 4 vuosi menossa hyvin toiminu , nurkassa 15cm korkealla lattiasta, siitä elisan viihdeboksiin johdolla ja wi-fillä netti tietokoneeseen.

      Toista on Telian umpisurkean 3-4 G:n kanssa puhelimella (poistuu pian) sitten telian laskutuksen tekee varmaan joku Klovni.

    • sitämisaamitätilaa

      50 Megan yhteys antaa dl runsaat 50 ja ul runsaat 40 Mb:
      https://aijaa.com/12dfjw

      Pellet ei vaan osaa käyttä vehkeitään oikein?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      46
      9055
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      103
      6488
    3. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      105
      6186
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      133
      4707
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      165
      4563
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      86
      3152
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      169
      2291
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      65
      2168
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      159
      2116
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      49
      1901
    Aihe