ÄLKÄÄ OSATAKO DNA NETTIÄ

Mun äiti meni katsomaan dna nettejä kun meillä on lopussa elisan 50mb netti sopimus niin äiti meni ostamaan dna 300mb nettin ja dna sano että ei tartte mittän puhelin liittymä paskaa ja dna sano siihen että sen on mokkula ja toimii hyvin mutta näköjään ei vaikka se on sim kortti liittymä niin siitä dna liittymästä niin se on liian iso scammi vaikka sanoo että tänne vanhaan kerros taloon pitäisi tulla 300mb yhteys ei kyllä tullut mun äiti pistikaikki okein ja ei toimi siltikään tulee vaan 15mb kaikki ajat

6

442

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yueopps

      oot jurrissa?

      • jos oot kysymässä missä asun niin porvoos


    • mittarissavirhe

      Minulle myös DNA:n jantteri soitti ja tarjosi 300 mb nettiä pientä lisähintaa vastaan. Ei millään uskonut kun kerroin, että on jo DNA 100 mb netti mutta hädin tuskin nettinopeus yltää 10 mb nopeuteen. Otti niin pattiin, että vaihdoin operaattoria.
      Kuinkahan paljon nuo operaattorit rahastavat suuria nettinopeuksia lupaamalla mutta nopeus on todellisuudessa jotain muuta. Jos kauppias myy tavaraa 300 g 16,90 euron hintaan ja kotona mittaa tavaran painoksi 10 g niin eikö tuo ole jo huijausta tai mittavirhe?

      • nopeusvaihtelee

        Niissä on aina ilmoitettu nopeuden vaihteluväli eli ei välttämättä ole huijausta. Asiakkaan pitää vain itse älytä katsoa vaihteluväli ja jos nopeus osuu sen sisälle niin kauppa on sitä mitä luvattu


    • mobiililaajakaista

      DNA Kotimokkula 4G WLAN B593S 4 vuosi menossa hyvin toiminu , nurkassa 15cm korkealla lattiasta, siitä elisan viihdeboksiin johdolla ja wi-fillä netti tietokoneeseen.

      Toista on Telian umpisurkean 3-4 G:n kanssa puhelimella (poistuu pian) sitten telian laskutuksen tekee varmaan joku Klovni.

    • sitämisaamitätilaa

      50 Megan yhteys antaa dl runsaat 50 ja ul runsaat 40 Mb:
      https://aijaa.com/12dfjw

      Pellet ei vaan osaa käyttä vehkeitään oikein?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1433
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      109
      875
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      47
      734
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      57
      724
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      700
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      687
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      25
      655
    8. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      66
      643
    9. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      69
      641
    10. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      41
      637
    Aihe