Ihastuminen

Apua03

Eli oon15v tyttö ja tykkään yhestä pojasta mutta en uskalla kertoa tälle. Aioin kertoa silloin kun on aikaa mutta en uskalla. Mitä pitäisi tehdä!?!??

7

336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bhyure33

      Pystytkö puhumaan sille arkisia asioita vai etkö uskalla puhua yhtään? Jos pystyt, niin voit esim. Vihjailla sille että pidät hänestä. Eli ei suoraa kertomista vaan yrität olla lähellä ja kehua sitä. :)

      • 15vakne

        No voisin täs kertoa millä yksi tyttö sai kiinnitettyä paljon minun huomiota häneen.

        1. Hän tuli välillä puhumaan minulle jotakin ihan perus kouluasioita, jota ei kyllä muut tytöt minulle oikeastaan tee.
        2. Joskus on käyny kans silleen että hän esim. Ruokajonossa liikkuessa oli kyljessä ihan kiinni kosketuksessa tai joskus bussin penkeillä missä istutaan vastakkain huomasin hänen jalan vähä koskettavan minun jalkaani kun hän piti niitä osittain penkin reunalla ja tilaa olisi kuitenki jaloillekkin siinä ollut. Ja sitten on myös esim. Kengällä hellästi potkinu/liikutellu omaa jalkaani ja samassa yhteydessä kysyny jotakin et "miten menee"
        3. Pitkä katsekontakti silmiin kertoessasi jotakin hänelle ja kans vähän hymyilevä ilme.

        Ei siis olla tekemisissä keskenään lähes yhtään. Pelkästään koulussa ja koulumatkalla on nämä tapahtunut.

        Siinä nyt oli muutama esimerkki millä minun huomion sai kiinnitettyä. Mutta eihän kaikki pojat pidä tuota ihastumisen merkkinä. Varsinkaan minun tapauksessa kun omaan ruman ulkonäön ja kyseinen tyttö on mielestäni tosi kaunis, nii tuntuu enemmän vitsiltä että sellanen kaunis kiva tyttö ihastuisi rumaan aknenaamaan. No piristää päiviä kuitenkin ihan hemmetin paljon kun kiva tyttö katsoo joskus silmiin vähän pidempään, hymyilee tai muuta vastaavaa:)


    • poitsutäält

      Kato sitä silmiin, kun tapaatte, moikkaa ja hymyile. Siitä se lähtee.

    • Apua03

      Koska me sitten tavataan?

    • pippelihierooperseettäs

      sano sille suoraa et tykkään sust

    • Tonttu22

      läheta nude nii varmana tulee kullia

    • wooot

      Mene vaan rohkeasti puhumaan sille ihan perus asioista, ja jos se näyttää vähänkään kiinnostuneelta, niin voit jossain vaiheessa pyytää vaikka kahville tai elokuviin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4546
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      2089
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      161
      1481
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      165
      1468
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      1462
    6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      258
      1257
    7. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      195
      1169
    8. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      203
      1112
    9. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      1037
    10. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      63
      1011
    Aihe