Seksi-Sulokin hairahtui

Yleismies

Seksi-Sulo ei yleensä nauti liikaa alkoholia, sillä hän pitää humalatilaa tärkeämpänä hyvää mieskuntoa. Tänään hän kuitenkin hairahtui ottamaan liikaa, ja sen jälkeen hän menetti kasvolihastensa kontrollin. Sulo alkoi tahattomasti ilvehtiä siihen malliin, että Einari ei enää myynyt hänelle lisää keskaria. Toivottavasti Sulon ilme huomiseksi normalisoituu, jotta päästään Essolla normaaliin päiväjärjestykseen.

https://www.is.fi/viihde/art-2000005920207.html

2

476

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Seksi-Sulo tervehtyi täydellisesti

      Tänä aamuna Essolla vietettiin iloinen hetki, sillä Seksi-Sulon naama oli täydellisesti tervehtynyt. Einari myi Sulolle tarvittavan määrän keskaria, ja sen jälkeen Sulo pitikin kovan palopuheen ISIS-miehiä hyysäävistä kukkahattutädeistä. Essolaiset olivat Sulon kanssa samoilla linjoilla siitä, että kukkahattutädit on heitettävä h*levettiin johtavilta paikoilta, ja sitten poliisi suorittaa lopullisen puhdistuksen. Sen jälkeen Essollakin on taas parlamentin turvallista kokoontua ja nauttia keskaria.

      https://yle.fi/uutiset/3-10541890

      https://www.is.fi/oulun-seutu/art-2000005922414.html

      https://www.is.fi/oulun-seutu/art-2000005922417.html

    • en-edes-yritä

      Pitäisiköhän poistaa hampaat, niin olisi varma tulevaisuus sirkuspellenä? Joustava suuvärkki pitää olla tuohon, vaikka ei olisi hampaitakaan. Kuka myötää olevansa niin suulas puheissaan, että kykenisi samaan?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      76
      2043
    2. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1798
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      135
      1283
    4. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      118
      1280
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      135
      1195
    6. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      83
      817
    7. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      174
      796
    8. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      176
      769
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      426
      700
    10. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      592
    Aihe