3D-koodausta

Olen kyllästynyt nykyiseen helppoon työhöni. Haluaisin tehda jotain vaikeampaa kuten 3D-ohjelmointia, jota tein nuorempana harrastusmielessä. Missä sitä pääsisi tekemään paitsi pelifirmoissa, jotka kelpuuttavat vain kovimmat osaajat eli ei mua :(
2251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tee vaikka omia projekteja, joilla saa näyttöä osaamisesta. Tee vaikka 3D-animaatio. Vie tuollainen näytille taidemuseoon ja jätä yhteystietosi näkyville. Eiköhän kiinnostusta synny. Oletko miettinyt omaa yritystä?

Äänestä

Ala taas tekemään sitä harrastusmielessä.

Siitä saat taitoa ja osaamista ja ehkä löytyy sitten työkin jonkun ajan kuluttua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


3d3d3d3d kirjoitti:

Olen kyllästynyt nykyiseen helppoon työhöni. Haluaisin tehda jotain vaikeampaa kuten 3D-ohjelmointia, jota tein nuorempana harrastusmielessä. Missä sitä pääsisi tekemään paitsi pelifirmoissa, jotka kelpuuttavat vain kovimmat osaajat eli ei mua :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu