dc++ 0.670

yks kaveri tossa sano et dc 0.670:ssa on jokin jäljityshimmeli...että jotku jannut näkee kaikki koneen osoitejutut ja tulee sit sanktiota!!miten on???onkohan ihan totta???
2484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä sun kaverit on nyt mukavasti tuuliajolla eli älä usko kaikkea turhanpäivästä roskaa mitä sun kaverit jauhaa!

Äänestä

DC on ollut jo pitkään ominaisuus jolla näkee muiden ip osoitteet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SaMmY kirjoitti:

yks kaveri tossa sano et dc 0.670:ssa on jokin jäljityshimmeli...että jotku jannut näkee kaikki koneen osoitejutut ja tulee sit sanktiota!!miten on???onkohan ihan totta???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu