Yleistyvätkö Hakaristiliput?

Tätä voinemme pohtia nähtyämme niitä Itsenäisyyspäivän nazimarssin kärjessä.
Urheat mellakkapoliisimme raudoittivat kuitenkin nopeasti näiden lippujen kantajat.

Liput tulevat koristamaan poliisien kerhohuoneiden seiniä muistutuksena ultraäärioikeiston vaarallisuudesta.
3120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Poliisi rikkoi perustuslakia pidättäessään laillisen mielenosoituksen lipunkantajat.

Näin se vain jo menee; peruslaillamme pyyhitään persettä mennen tullen.

Äänestä
  • Hra hhähähäähähäääää on totuuden ytimessä.

    Globalistieliittimme rakkikoirapoliiseille on nyt annettu rajattomat valtuudet.
    Heidän ei tarvitse enää noudattaa lakia.

    Äänestä

Hakaristi ei ole kielletty symboli. Sen alla taistelimme Itsenäisyydestämme ja hakaristiprenikat koristivat veteraaniemme rintoja Linnan Juhlissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KeijoKaarisade kirjoitti:

Tätä voinemme pohtia nähtyämme niitä Itsenäisyyspäivän nazimarssin kärjessä.
Urheat mellakkapoliisimme raudoittivat kuitenkin nopeasti näiden lippujen kantajat.

Liput tulevat koristamaan poliisien kerhohuoneiden seiniä muistutuksena ultraäärioikeiston vaarallisuudesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu