tahalleen ettei vaan mitään tarviis edes yrittää, ne aktiivisimmat työnvälttelijät olikin siinä sit.
Pilaatteks te luottotiedotkin
kiähkiäh
11136
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Valtioista Venäjään, Suomeen, Ruotsiin ja Italiasta Itään EI VOI LUOTTAA! Täysin SAIRAITA VALTION VIRKAMIESMAFIOSOJA HUUMERIKOLLISIA PIMPITTÄJIÄ LASTEN MURHAAJIA TÄYNNÄ. Kysytte vaan mistäkohtaa fileoidaan jos valtio hyppii silmille. Unohdatte koko VALTION.
Tuleekos sulta paskat rinnuksille kun sanot kiähkiäh
Tuleeks sulta paskat housuun kun ei saa asuntoo enää kun perähikiältä, kiähkiäh.
Ei luottotiedoilla tee mitään , turhaa painolastia
Ei niillä tee kukaan työtönkään mitään vaikka mitä soopaa väitettäis, lainaa ei heru .
Kunnossa olevat luottotiedot tarvitaan myös moniin työpaikkoihin.
No missähän ne monet työpaikat sitten on jos ei ole moniin vuosiin ollu mitään. Jos ei ole kokemusta vastaavaa hommaa et sä saa mitään vaikka sä missä asuisit. Sekin p jauhanta on yhtä tyhjän kanssa. Joka paikassa jos kysellään vielä suosittelijaa niin jos ei ole se on voi voi.
Lähtökohtaisesti lopputulokseksi niin on toiminnot, elämäkin kun näyttää elämää rajoittavat järjestelmällä.
No laki on laki, missäs ne tyhmät lait onkaa sitte säädetty. Vähäkin kun edes yrität jotain niin kaikki voi mennäkin pahimman kerran vituiks.
Voiko samasta velasta mennä luottotiedot useammin kuin kerran, jos on velka vaikka pitkäkestosessa ulosotossa?
Mikä on pitkäkestoinen ulosotto? Eikö perijän pidä yleensä laittaa velka 5 vuoden välein uudelleen perintään.