Mies yrittää niin kovasti olla tykätty omakiva-artikkeleineen. Toki hän myös oman elämän sepustus-juttujensa lisäksi isällisesti neuvonut lukijoitaan, kuinka turhapaikanhakijoihin tulisi suhtautua. Kunhan Anssikin hoksaa, että se suvaitsevaisuus olikin vain kuplaihmisten luoma harha ja että valtaosa suomalaisista on alun alkaen vaatinut ihan toisenlaista turvapaikkapolitiikkaa kuin esimerkiksi Mehtälä, ja silloin vaihtuu taas Anssin mielipide valtavirran mukaiseksi. Suosittelen kaikkia tutustumaan Mehtälän journalistisiin tuotoksiin, etitoten vuosilta 2015 ja 2016. Siellä on mielenkiintoisia juttuja. Hi hi hi.
On vain ajan kysymys, milloin Anssi Mehtälä alkaa kosiskelemaan kansallismielisten suosiota
18
293
Vastaukset
- Olenrobotti
Eikö se ollut niin, että jos nimellä kirjoittelee jostakin, niin täytyy uskaltaa myös oma nimi mainita kirjoituksessa ? Vai piileskeletkö yleensäkin jonku selän takana ?
- Kerroitekunvaaditkin
Mikäs ihmeen nimimetsästäjä se sinä olet? Kerro vaan oma nimesi, jos haluat, mutta se ei ole täällä pakollista. Toimittajan työn jälki on julkisesti arvosteltavissa ja sitä minä teen. Kaikkienko tällä anonyymillä palstalla pitäisi ilmoittaa nimensä vai minunko pelkästään?
- Hähähäää
Taitaa sinulla tuo luetun ymmärtäminen olla vielä hakusessa, heh...
- Eiperusteluitaeitotta
Hähähäää kirjoitti:
Taitaa sinulla tuo luetun ymmärtäminen olla vielä hakusessa, heh...
Ai millä perustein?
- sutsinavakki
eikö netissä nimittely olekin kehittävää?
- Ihankivaa
On kyllä.
- SinullaOnHarhoja
Missä sinä havaitset nimittelyä?
- Veteraani
Saatiinhan sitä jonkin aikaa odotella ennenkuin tämä skinejä sun muita odinin hörhöjä ihannoiva älykääpiö aloitti taas loskan heittämisen ihmisten päälle,
- Alfjrbzidjfnfb
Älä keksi omiasi. En ole tietääkseni ihannoinut ketään. Miksi trollaat valheilla, jotka jokainen lukija voi todeta sinun omiksi keksinnöiksesi?
Jos sinä olet väitellyt aiheesta B jossain keskustelussa C henkilö A:n kanssa, niin se ei tarkoita sitä, että keskustelussa B:ssä olisi puheenaiheena B, sillä siellä onkin puheenaiheena aihe A ja henkilökin on keskustelussa B henkilö C, eikä A, kuten keskustelussa C. - Skitsofrenia-tango
Alfjrbzidjfnfb kirjoitti:
Älä keksi omiasi. En ole tietääkseni ihannoinut ketään. Miksi trollaat valheilla, jotka jokainen lukija voi todeta sinun omiksi keksinnöiksesi?
Jos sinä olet väitellyt aiheesta B jossain keskustelussa C henkilö A:n kanssa, niin se ei tarkoita sitä, että keskustelussa B:ssä olisi puheenaiheena B, sillä siellä onkin puheenaiheena aihe A ja henkilökin on keskustelussa B henkilö C, eikä A, kuten keskustelussa C.Oletko tosiaan noin sekaisin? Narsistinahan sinä rakastatkin vain itseäsi ja sen tosiaan huomaa. Minä kerron sinusta pelkkää faktaa jota olen saanut lehdistä ja jopa facebookista jonka sinä olet nyttemmin sulkenut muilta kuin "kavereiltasi".
- Mätäläiset
Jaahas. Olemme tainneet saada keskusteluun mukaan ihan oikean länsisavolaisen.
Juuri kun luulit, ettei keskustelun taso voi mennä alemmaksi, niin länsisavolaiset rientävät apuun.
- HäpeäTuleeVieläAnssi
Ihan selvä suojatyöpaikkalainenhan Anssi on. En pidä häntä edes toimittajana ja ihmettelenkin, että miten hänen työnantajansa pystyy perustelemaan itselleen Anssista kiinni pitämisen? Sama asia toki koskee montaa muutakin saman katon alla työskentelevää. Tuottavat suomalaisvastaista journalismia ja salailee samalla.
- Keskianssinsormi
Joko on ukko näyttänyt keskisormea suvaitsevaistolle?
Saattoi Anssia sattua sormiin, kun kirjoitti Halla-ahon lauantain vierailusta Mikkeliin 10.3. lehteen. Harmi vain Anssin kannalta, että lähteneet tilaajat (=palkanmaksajat) ei palaa vaikka nuotti muuttuu.
https://lansi-savo.fi/uutiset/lahella/059189a2-7448-4405-9413-f94a1ba82e02- einaroinen
Kansallismieliset? Hm. Sehä on sama asia kuin rasistiset natsit.
Miksi kenenkään ammattitoimittajan pitäisi alkaa heitä "kosiskelemaan"? En löydä syytä.
Persujen äärilaita on pilannut Suomen lipun kunnian ja käyttää leijonaa väärissä yhteyksissä symbolinaan.
Tämä kaikkien mahdollisten toista mieltä olevien maalittaminen on säälittävää. Te olette pieni, vähäpätöinen vähemmistö. Enemmistö on tolkun ihmisiä. Enemmistö lienee tässä katsannossa noin 98 prosenttia.- Naalimauha
Tekeekö kahvinjuonti Länkkärin ruokalassa ja keskisormen heiluttelu ihmisestä ”ammattitoimittajan”? Pitääpä lähteä pikakurssille!
- Kommaridesantti
Kuulehan Einaroinen, ängervöinen, Uuninpankko ja Pääpumppu. Ei uskoisi kuinka nimeltä tunnetulla trollilla pitää pokka jatkaa öyhöttämistään trollaamalla, solvaamalla milloin mitäkin ihmisryhmää. Esimerkkeinä vapaamuurarit, ministerit, presidenttipari, "perikset" ja "rasset", aikuisviihdetähti Anssi Viskari ja nyt viimeksi Perussuomalaiset. Oma menneisyys on tavallisen kansalaisen mittakaavassa todella outo ja skitsofrenia selkeästi havaittavissa.
- Lakionlaki
ime paskaa luuseri osaaks sä
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli275324Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm123885Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle403197IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm512810Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.2851312Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista
Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas861308- 601193
- 791139
Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.
Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul3961112Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2141091