Onhan todella mahtavaa, että Härmä ja Mika Salo Cirquit, PowerPark sai MM-kisat.
Ihan varmasti tapahtumasta tulee mahtava pohojalaaseen tapaan. Suomalaiset ja Lillbacka osaavat hoitaa homman himaan.
Ihan varmasti tapahtumasta tulee mahtava pohojalaaseen tapaan. Suomalaiset ja Lillbacka osaavat hoitaa homman himaan.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Uuteen nousuun kuitenkin ainoastaan junnu kartingin kautta.
Mita han tarkoittaa talla?
...ja mitalit on jo jaettu
MM on jo voitettu ja voittaja on vain ja ainoastaan yhestä tiimistä, ja muiden on sitten ihan turhaa tulla edes yrittää, Tähän malliin ainakin yx tiimipäällikkö hehkuttaa... ;)
AHA tätä yhtä paskiaista taas alko ahistaa, saatkohan nukuttua yätäsi ennen seuraavaa kommenttiasi.
Hei onks siinä jotain väärää, hehkuttaa kotimaan kisaa, pistää tiimeille tavoitteita ja antaa ymmärtää, että nyt on tulossa suomalaisille se näytönpaikka. Toivottavasti muutkin saa omillle kuskeilleen kannustavaa taustaa.
Kyllä minä niin mieleni pahoitin.... Jätkät me on hävitty nää skabat. Toisilla on enemmän rahaa, paremmat koneet, kauniimmat naiset ja ihan helvetin paljon parempi tuuri. On tää niin väärin!
Eikä tilanne näytä yhtään muuttuvan vaikka kuinka täällä palstalla nillitän ja provoan...
tälläset kisat pitäs olla ennemmin porissa, jos ne suomessa pidetään. härmässä on tavotteena kuninkuusravit, jossa on maksavaa yleisöä 5000 per päivä, ja tätä varten pitäs olla näyttöjä että pystytään järjestämään sen tasoinen tapahtuma. siksi härmään on hankittu nämä karting mm-kisat näytöksi. karting-kisoissa ei pahemmin ole yleisöä ja muutenkin tapahtuma on pienempi, joten sen takia aikaisemmat em/mm-osakilpailut eivät ole riittänneet vakuuttamaan kuninkuusraveja myöntävää hipposta. ihmetteleekö arvoisa karting-väki ettei radalla järjestetä sm, cup tai edes kansallista kartingkilpailuja ollenkaan?
kulisseista huolimatta on kuitenkin kiva, että kisat on suomessa ja toivottavasti edes joku jore-kuski aktivoituu ja leiriytyy koko kesäksi härmään ja tahkoamalla tahkoaa rataa tutuksi ja jättää vaikka kaikki muut kisat väliin, että tähän kisaan sais sen parhaan mahdollisen kaluston hankittua. JA OTTAA VOITON KOTIIN!
Suomi kirjoitetaan isolla
liitto ei ookkaan huomannu että suomessa on kisat kun niitten omilla sivuilla ei oo mitään iheesta