Halusin sanoa että Omneota ei saa tehdä valmiiksi etukäteen! Laitan sen näin että kaikki varmasti saa tiedon. Meidän tytölle tuli ruokamyrkytys koska tein valmiiksi jääkaappiin. Meille sitten lastenlääkäri huusi että keitänkö makaroonit omalla tavalla eikä niin kun paketissa lukee. Vettä ei saa keittää etukäteen ja esim. säilyttää termarissa. Omneo on erittäin herkkä pöpöille. Termarissa pöpöt vilisevät. Sonera plazassa oli äiti kenelle kävi ihan samalla tavalla. Tämä koskee kaikkia korvikkeita kuulemma! Nan korvikkeessa lukee keitä vesi ja lääkäri sanoi että koska pakerin päällä lukee 0-12kk se tarkoittaa myös sitä että sinä aikan vesi kuuluu myös keittää jos ei asiaa erikseen mainita.
Meidän temppu meinasi maksaa meidän vauvan. Oli paha oksentelu ja ripuli ja vauva oli erittäin kuivunu ja tulehdusarvot päätä huimaavia!
Omneo
Kokemusta
1
643
Vastaukset 1
- viivi
Ollaan itse juuri aloitettu kanssa tuo Omneo, lisänä kun rintamaito ei aina riitä. Ihan hyvä muistutus kyllä tuosta asiasta, pistän korvan taakse!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411907Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7111299- 1011047
- 102908
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88904- 66761
- 33652
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.69522Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku13518- 78501