Onko riihimäellä hyviä yksityisiä kotisairaanhoitoa ja kotipalvelua ?
Mikä on riihimäen paras yksityinen kotisairaanhoito ja kotipalvelu
5
1092
Vastaukset
- entiedäonko
En tiedä onko meillä yksityistä kotisairaanhoitoa: kuinka sairaan potilaan hoidosta on kyse?
Meillä on kuitenkin yksityisiä hoivakoteja, joita mm. Attendo on ostanut itselleen eli ruotsalaisten omistuksessa. Tarkoitatko tällaista hoivakotia?
Peltosaaren vanhustenhoito ja kotipalvelu oli ensiksi kaupungin työntekijöillä, sitten se taisi olla jonkin aikaa Mehiläisellä ja nyt se on Postilla. Nopeasti on tekijät ja firmat vaihtuneet. Peltosaaressa Postin lähihoitajat käyvät jakamassa lääkkeitä yms. vanhusten kotona.- surffariko
posti hoitanut hienosti äitini lääkkeenjakelun patastenmäessä,harmittaa vaan kun heillä palkka putosi kun siirtyivät postinleipiin ja työntekijöitä on vaikea saada ja ainahan joku joskus sairastaakin,se Asta on kyllä osaava niinkuin ne muutkin kunhan vaan jaksaisivat.
- postilla
surffariko kirjoitti:
posti hoitanut hienosti äitini lääkkeenjakelun patastenmäessä,harmittaa vaan kun heillä palkka putosi kun siirtyivät postinleipiin ja työntekijöitä on vaikea saada ja ainahan joku joskus sairastaakin,se Asta on kyllä osaava niinkuin ne muutkin kunhan vaan jaksaisivat.
Postilla on ollut vaikeuksia saada työntekijöitä ja tästä johtuen tuttavani hoivapalvelussa on ollut hiukan ongelmia: tukisukkien pukeminen klo 8 aamuisin, on toisinaan tapahtunut vasta klo 10. Hän on neuvotellut asiasta ja saanut sen kuntoon, mutta joskus tässä kuitenkin lipsutaan - ilmeisesti johtuen esim. työntekijöiden sairauslomista.
- Rixutar
Anita Hedman. Siivous ja avustus oy tekee kotona-asuville kyseisiä töitä!
- Anonyymi
Kotipalvelu Päivikistä olemme saaneet erittäin hyvää ja asiantuntevaa palvelua. Hoitajilla on aikaa ja ehtivät aina jutella äitini kanssa hoidon ohessa. Voin suositella lämpimästi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1603489
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau612735Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.332120- 1301687
- 801583
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?831544Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3681472- 971215
- 891125
On tullut aika lukita kaupunginjohtajan ovi, ja hlö pihalle
Ei kahta eikä yhtäkään selitystä, ylimielisyys on kääntyi varomattomuudeksi, ja kaupungin jo ennestään kuihtuva talou1951106