Pankki vaatii "virallisen" hinta-arvion. Paljonko maksaa tällainen paperi jonka voi toimittaa pankille?
Paljonko maksaa hinta-arvio jonka voi toimittaa pankille?
5
374
Vastaukset
- Lisäys
Tällainen teksti löytyy SKV:n sivuilta. Voivat siis olla maksullisia mutta hintatieto puuttuu.
"Arviokäynti myyntitarkoitusta varten on ilmainen eikä se sido asiakasta mihinkään. Kiinteistönvälittäjän voi myös pyytää käynnille tekemään hinta-arvion esimerkiksi ositusta, perunkirjaa, verottajaa tai pankkia varten. Nämä arviokäynnit voivat olla maksullisia." Arviokirja maksaa asunto-osakkeissa tyypillisesti noin 600 € ja kiinteistöissä 700-800 €.
- Arviokirjaontärkeä
Pääkaupunkiseudulla arviokirja asunto-osakkeissa kustantaa keskimäärin 1500€ ja kiinteistöissä 2000€.
- Tyyppihinnatpielessä
En puhunut tyyppihinnoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs541698- 141510
- 821383
- 1741376
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli3021306- 181239
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti98965Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä61948Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää33923- 347845