Olin innoissani kun tänään siivotessa löysin tarot pakkani. Olin huolimattomuuttani laittanut ne väärään paikkaan. Ja tietysti innoissani sekoittelin pakan ja nostin kolme korttia. Jotka olivat:
Sauvojen 6 käänteinen
Miekkojen 9
Erakko
Olisiko paikalla joku joka osaisi tulkita näitä. Itsellä on toki tietty käsitys korttien kertomasta mutta jos joku haluaisi kertoa oman tulkinnan ... kiitos :)
Hui mitkä kortit
1
205
Vastaukset
- Lydia_
Hei, Lyhyesti ja ytimekkäästi: sinun taitaa olla nyt aika ottaa rauhassa ja hiljentyä. Ehkä jos joulun otat iisimmin niin siitä tulee näkyviin miten toimia, nyt ei ole aika kuin tutkiskella sisäistä maailmaa. Ehkä joku uskonnollinen tai elämänkatsannollinen teos voisi olla paikallaan.
Kovin on hiljaista yleensä nyt täällä tarot - ketjuissa muuten. Onko entiset vakoikatsojat lähteneet muualle sitten? Voin kyllä katsoa silloin tällöin täällä, mutta mitään aikoja tai muuta en lupaa, kun aika menee toki muuhunkin. toivon sinulle "tarotnoviisi" ja muillekin rauhallista joulunaikaa :)
(Muuten: eihän "tarotnoviisi" käynyt niin, että katsottaessa sekoittuvat energiat, sinulla oli siivouksen energia vielä päällä, ja pakka itsessäänkin oli väärässä paikassa, kenties. Suositan itse pitämään pakkaa paikassa joka ei ole sekainen tai rauhaton, mustan rasia tai liinan sisässä, jossain jossa ne eivät saa vääränlaist energiaa osakseen ... Korttisi saattoivat kertoa siis "sekavuudesta" myös siksi, koska ne olivat imeneet vääränlaista energiaa, ja sinullakin oli siivouksen energia vielä päällä, ja uskoisin aika vahvasti että e vaikutti kortteihin ... Eli myös korteista katsominen kannattaa varata aikaa ja oikeanlainen ilmapiiri ... ei siis pidä käyttää liian kevyesti, tai väärän tai rauhattoman energian vallitessa, ollessa päällä .... )
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html394208Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2424022Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1353138Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat163031Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis653004Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos732726Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien982463Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana1202085- 452015
- 241780