Olin innoissani kun tänään siivotessa löysin tarot pakkani. Olin huolimattomuuttani laittanut ne väärään paikkaan. Ja tietysti innoissani sekoittelin pakan ja nostin kolme korttia. Jotka olivat:
Sauvojen 6 käänteinen
Miekkojen 9
Erakko
Olisiko paikalla joku joka osaisi tulkita näitä. Itsellä on toki tietty käsitys korttien kertomasta mutta jos joku haluaisi kertoa oman tulkinnan ... kiitos :)
Hui mitkä kortit
1
123
Vastaukset
- Lydia_
Hei, Lyhyesti ja ytimekkäästi: sinun taitaa olla nyt aika ottaa rauhassa ja hiljentyä. Ehkä jos joulun otat iisimmin niin siitä tulee näkyviin miten toimia, nyt ei ole aika kuin tutkiskella sisäistä maailmaa. Ehkä joku uskonnollinen tai elämänkatsannollinen teos voisi olla paikallaan.
Kovin on hiljaista yleensä nyt täällä tarot - ketjuissa muuten. Onko entiset vakoikatsojat lähteneet muualle sitten? Voin kyllä katsoa silloin tällöin täällä, mutta mitään aikoja tai muuta en lupaa, kun aika menee toki muuhunkin. toivon sinulle "tarotnoviisi" ja muillekin rauhallista joulunaikaa :)
(Muuten: eihän "tarotnoviisi" käynyt niin, että katsottaessa sekoittuvat energiat, sinulla oli siivouksen energia vielä päällä, ja pakka itsessäänkin oli väärässä paikassa, kenties. Suositan itse pitämään pakkaa paikassa joka ei ole sekainen tai rauhaton, mustan rasia tai liinan sisässä, jossain jossa ne eivät saa vääränlaist energiaa osakseen ... Korttisi saattoivat kertoa siis "sekavuudesta" myös siksi, koska ne olivat imeneet vääränlaista energiaa, ja sinullakin oli siivouksen energia vielä päällä, ja uskoisin aika vahvasti että e vaikutti kortteihin ... Eli myös korteista katsominen kannattaa varata aikaa ja oikeanlainen ilmapiiri ... ei siis pidä käyttää liian kevyesti, tai väärän tai rauhattoman energian vallitessa, ollessa päällä .... )
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2293259Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3552923Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,141939Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e601748Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591632MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121473- 1221436
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4591344Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171330