Hui mitkä kortit

tarotnoviisi

Olin innoissani kun tänään siivotessa löysin tarot pakkani. Olin huolimattomuuttani laittanut ne väärään paikkaan. Ja tietysti innoissani sekoittelin pakan ja nostin kolme korttia. Jotka olivat:
Sauvojen 6 käänteinen
Miekkojen 9
Erakko
Olisiko paikalla joku joka osaisi tulkita näitä. Itsellä on toki tietty käsitys korttien kertomasta mutta jos joku haluaisi kertoa oman tulkinnan ... kiitos :)

1

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lydia_

      Hei, Lyhyesti ja ytimekkäästi: sinun taitaa olla nyt aika ottaa rauhassa ja hiljentyä. Ehkä jos joulun otat iisimmin niin siitä tulee näkyviin miten toimia, nyt ei ole aika kuin tutkiskella sisäistä maailmaa. Ehkä joku uskonnollinen tai elämänkatsannollinen teos voisi olla paikallaan.

      Kovin on hiljaista yleensä nyt täällä tarot - ketjuissa muuten. Onko entiset vakoikatsojat lähteneet muualle sitten? Voin kyllä katsoa silloin tällöin täällä, mutta mitään aikoja tai muuta en lupaa, kun aika menee toki muuhunkin. toivon sinulle "tarotnoviisi" ja muillekin rauhallista joulunaikaa :)

      (Muuten: eihän "tarotnoviisi" käynyt niin, että katsottaessa sekoittuvat energiat, sinulla oli siivouksen energia vielä päällä, ja pakka itsessäänkin oli väärässä paikassa, kenties. Suositan itse pitämään pakkaa paikassa joka ei ole sekainen tai rauhaton, mustan rasia tai liinan sisässä, jossain jossa ne eivät saa vääränlaist energiaa osakseen ... Korttisi saattoivat kertoa siis "sekavuudesta" myös siksi, koska ne olivat imeneet vääränlaista energiaa, ja sinullakin oli siivouksen energia vielä päällä, ja uskoisin aika vahvasti että e vaikutti kortteihin ... Eli myös korteista katsominen kannattaa varata aikaa ja oikeanlainen ilmapiiri ... ei siis pidä käyttää liian kevyesti, tai väärän tai rauhattoman energian vallitessa, ollessa päällä .... )

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      20
      9064
    2. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      21
      3522
    3. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      40
      2105
    4. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      13
      1832
    5. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      88
      1814
    6. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      11
      1294
    7. Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää

      Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.
      Maailman menoa
      24
      1258
    8. Kuinka kauan vielä

      jaksetaan vastustaa toisiamme?
      Ikävä
      68
      1082
    9. Esko ja Martina viettävät joulua

      Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen
      Kotimaiset julkkisjuorut
      167
      789
    10. Missä palaa?

      K-Market sauhuaa missä päin Poria?
      Pori
      64
      771
    Aihe