Paras ilta

Paanaukojat

Eräs juoppo tarjosi teguilla drinkin join kerralla ilman sitruuna ja suola pelleilyä. Haukku läskiksi paskaksi menin perään ja sanoin että minä en sua pelkää tönäisin juopon niin että se horjahteli baarista ulos mut ei kaatunut. Oli sielt ulkoolta tulossa tappelee vihaisena mutta portsari taltutti sen ja soitti taksin sano et ennenkin aiheuttanut ongelmia ja jatkoin juomista hyvällä mielellä. Paras ilta koska päänaukojan ilta oli pilalla.

3

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 50sentinhauis

      Kannattaa treenata salilla hauispenkkiä ja penkkipunnerrusta keskittyen yksinomaan näihin kahteen liikkeesen. Sen jälkeen ei ykskään spurgu uskalla päälle tulla. Kokemusta on ja jo muutaman kuukauden treenin jälkeen on saanu rauhassa liikkua.

    • Höpöhöpö2019

      Tämä on kyllä mielikuvistusta sillä portsarilla ei ole mitään oikeuksia käyttää voimaa sillä heidän tehtävänsä on vain vahtia narikkaa.

    • EauDeAlcohol

      Se juoma on tequila (ei teguila).

      Laadukas tequila ei kaipaa seurakseen sitruunaa tai suolaa, vaan se nautitaan samalla tavalla kuin konjakki tai viski.

      Sitruunalla ja suolalla peitetään huonon tequilan alkoholin makua ja polttoöljymäistä sivumakua.

      Ei kyllä kuulosta siltä, että tässä olisi ollut kyseessä laadukas paikka laadukkaine juomineen, vaan ap. mitä ilmeisimmin vain pitää viinan mausta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      40
      5765
    2. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      75
      5129
    3. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      237
      5107
    4. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      47
      4640
    5. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      27
      4496
    6. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      164
      3864
    7. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      127
      3366
    8. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      23
      3095
    9. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      27
      3092
    10. Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan

      Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe
      Maailman menoa
      4
      2381
    Aihe