Äänestäjien kannattaa muistaa ketkä hääräsivät sähköverkon myynnissä jolloin siirtohinta nousi rajusti ja koskettaa jokaista asuntoa ja kiinteistöä.
Asiassa olivat mukana aktiivisesti ainakin Vihreät ja Kokoomus.
Kun äänestän vaaleissa tulen muistamaan tuon myynnin.
Tänää oli ohjelma Ylen 1 (MOT)
Edskuntavaalit
4
116
Vastaukset
- Kansliapäällikkö
heh, no se Carunanmyyjä on jo suosituin seuraavaksi pääministeriksi
https://pbs.twimg.com/media/DurWzH6X4AEYQxA.jpg - Töpselinokat
Sähkönkuluttajat ovat itse olleet vaatimassa sähköverkon parantamista siten ettei jokaisen tuulisen päivän jälkeen sähköt katkea.
Kuka luulee ettei korpeen vedettävät maakaapelit tule kalliiksi ?
Vastus on näköjään persut ! Vihreät olivat mukana myymässä sähköverkon sekä kaivokset.
Ilmaston lämpeneminen on heidän tärkein vaaliteema.
Pojat elokuvassa kuvattiin ilmiötä hyvin. On niin kylmä, että kusi kaarelle jäätyy!- Muistetaan
Kokoomus on kunnostautunut kannattavien valtionyritysten myynnissä koko 2000 luvun hallituksessa ollessaan ja sama peli jatkuu nykyäänkin suomen myynnissä suomalaisten kurjistamiseksi. Vihreät on yhden asian puolue ja sen ulkopuolella olevat asiat ei ainakaan alkuaikoina tainnut kiinnosta eli myynti oli samantekevää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2456184Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.565016KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa114317Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123051Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1243042Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,812517Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1232470Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1901699- 461659
- 691476