Katselin tossa DNA:n hintoja mobiilidatan suhteen ja näyttää että Egyptissä maksaisi yli 11€ / MB kun Thaimaassa on hinta 0,1€ / MB.
Eli on turhan kallista tuo..
Osaako kukaan neuvoa mikä olisi halvin / paras paikallinen prepaid liittymä?
Hotellissa näytti olevan maksullinen wifi 250MB / 50€, onhan tuokin jo halvempi mutta kun on pakko töiden puolesta olla mobiilidata melkein jatkuvasti auki niin datan tarvitsisi olla joitain Gigatavuja viikoksi käyttöön..
Mobiilidata
13
1672
Vastaukset
- WifiMokkula
Itsellä käytössä wifi mokkula ja paikallisesta Vodafone kaupasta liittymä.
no sama liittymä kyllä käy suoraan läppäriin, mitä liittymä maksoi ja mit pitää sisällään?
- Bubuu555
Ostin 20gigaa heti lentokentältä hurghadassa. Maksoi 12,5 euroa. Riittää hyvin ja nopea netti 4g. Etisalat operaattori
- Bubuu555
Pyydä heidät asentamaan se
Joo, no reissu on tullu tehtyä. Ostin lentokentältä Etisalatin simmejä useamman kappaleen kun noi muksut käyttää dataa hiukan enemmän kuin minä. 10Gt oli noin 9€.
- hähähähähähähähähä
Halpa nettiyhteys on Egyptissä tärkeää.
Koko lomanne vietätte vessan pöntöllä eikä siinä muuta ajankulua ole kuin lähettää tuttaville aurinkoisia terveisiä. - 40gb
Orange lentokentän myymälästä 40gb 17e liittymä, eilen ostettu.
- AivotNarikassa
Kuka helvetti tarvitsee 20 tai 40 gigaa 1- 2 viikon lomamatkan ajaksi?
Eikö teillä reppanoilla ole lomalla parempaa tekemistä, kuin katella hd pornoa tai pelailla pelejä kännykällä?
Yksinäiset netti riippuvaiset vässykät...- Säälin
Yksinäinen ihminen on yksinäinen myös lomalla.
Roikutaan koko päivä netissä ja etsitään sisältöä surkeaan elämään.
- 40gb
Meillä on iso porukka sukellusreisussa ja kun hotellille palataan niin pitää päivän sähköpostit tarkastaa. 40gb:n kortti on kiinni mokkulassa jota käyttää 10 henkilöä.
- Anonyymi
Pitää Sähköpostit katsoa lomalla? Onneksi minun ei tarvitse. Joutaa katsomaan loman jälkeenkin:
- Anonyymi
Ok, kiva tietää!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ok, kiva tietää!
No se neuvoksi, että ottakaa helvetissä mobiilidata pois käytöstä kun olette kyptissä.
Muistaakseni yksi Mb maksoi jotain 12 euroa. Jos lähetät muutaman kuvan ja pistät vatsuppiin niin saa kauan kaivaa kuvetta että kuvat on maksettu. Hurghadassa oli muutama baari jossa wifi mutta ne oli vitun hitaita eikä ne mukamasten toimineet aina. Oletan, että ne baareissa pisti wifin aina sopivasti päältä pois että sai pidätettyä asiakasta mahdollisimman pitkään. Luksorissa oltiin jossaki hotellissa jossa muka oli wifi. Vitun paskat....ei se toiminut. Portieeri toi mukamasten salaa mulle wifi salasanan jolla supernopea netti toimii. Sano, this password is only for your use...no eihän se toiminu. Naurettavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",315222Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1412444- 1392118
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee541947Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171800"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!571317Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1711121Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää70971Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.313889Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa172810