Kontiolahdessa pentutehtailija joka myy paperittomia ja sekarotuisia lapinkoiran pentuja!!!
Vastaukset 6
- Kyllästynyt
Mitä se kenellekään kuuluu? Niin, miten paperittomien myynti on sama kuin "tehtailija"? Ei ole rikos myydä muita kuin yksityisen yhdistyksen "rekisteripaperit" omaavia pentuja. Valitettavasti kilpailijoitakaan ei ole. Minäkään en pidä Kennelliitosta ja Suomessa on perustuslain mukaan vapaus olla olematta minkään yhdistyksien jäsen tai toimintaa tukeva.
- Nytnaarattaa
Voi voi kun sinä NIIIIIIIN mielesi pahoitit ymmärtämättä yhtään mistä todellisuudessa on kyse. Eikö hävetä olla noin yksinkertainen?
Tässähän ei missään kohdassa perusteltu pentutehtailuväitettä nimenomaan paperittomuudella, senkin hölmöläinen. Edes siitä ei ollut kyse, onko ihmisillä oikeus olla olematta kennelliiton jäsen, sillä puhdasrotuisille koirille saa kyllä paperit, vaikka ei kennelliiton kasvattaja olisikaan. Että voi voi sinua ja typerää louskuttamistasi! Vaan eipä ollut ensimmäinen kerta kun louskutat kennelliitosta täyttä puutaheinää. Herää kysymys, että miksi aihe on sinulle niin kovin arka? 😉
- faktaa
Tänä vuonna ainakin 3 pentuetta tehtaillu. Pennuilla giardia ja ulkoloisia ollut.
Taidatkin olla tämän tehtailijan kaveri vai oletko sittenki itse kyseinen tehtailija. - tautia_on
Kyseinen "kasvattaja" syyskuussa luovutus iässä oleville pennuille antanut ennen luovutusta 10 pvä:n axilur kuurin ja ulkoloishäätö kuurin.
Aikasemmassa pentueessa ollut giardiaa ja ulkoloisia. - Errt
Tämä tehtailija pitäisi jotenkin saada kuriin.
- Errrryt
Tämä tehtailija pitäisi saada kuriin. Mitkä olisivat keinot?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1492423Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois236977Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.156967- 66960
- 80952
Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!42911- 117909
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä73783Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47777- 71591