Kontiolahdessa pentutehtailija joka myy paperittomia ja sekarotuisia lapinkoiran pentuja!!!
Pentutehtailija
6
181
Vastaukset
- Kyllästynyt
Mitä se kenellekään kuuluu? Niin, miten paperittomien myynti on sama kuin "tehtailija"? Ei ole rikos myydä muita kuin yksityisen yhdistyksen "rekisteripaperit" omaavia pentuja. Valitettavasti kilpailijoitakaan ei ole. Minäkään en pidä Kennelliitosta ja Suomessa on perustuslain mukaan vapaus olla olematta minkään yhdistyksien jäsen tai toimintaa tukeva.
- Nytnaarattaa
Voi voi kun sinä NIIIIIIIN mielesi pahoitit ymmärtämättä yhtään mistä todellisuudessa on kyse. Eikö hävetä olla noin yksinkertainen?
Tässähän ei missään kohdassa perusteltu pentutehtailuväitettä nimenomaan paperittomuudella, senkin hölmöläinen. Edes siitä ei ollut kyse, onko ihmisillä oikeus olla olematta kennelliiton jäsen, sillä puhdasrotuisille koirille saa kyllä paperit, vaikka ei kennelliiton kasvattaja olisikaan. Että voi voi sinua ja typerää louskuttamistasi! Vaan eipä ollut ensimmäinen kerta kun louskutat kennelliitosta täyttä puutaheinää. Herää kysymys, että miksi aihe on sinulle niin kovin arka? 😉
- faktaa
Tänä vuonna ainakin 3 pentuetta tehtaillu. Pennuilla giardia ja ulkoloisia ollut.
Taidatkin olla tämän tehtailijan kaveri vai oletko sittenki itse kyseinen tehtailija. - tautia_on
Kyseinen "kasvattaja" syyskuussa luovutus iässä oleville pennuille antanut ennen luovutusta 10 pvä:n axilur kuurin ja ulkoloishäätö kuurin.
Aikasemmassa pentueessa ollut giardiaa ja ulkoloisia. - Errt
Tämä tehtailija pitäisi jotenkin saada kuriin.
- Errrryt
Tämä tehtailija pitäisi saada kuriin. Mitkä olisivat keinot?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p596789Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3505862Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite473197Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill292839Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1901462Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os161195Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps18936Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv1840- 54839
Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m1807