Pentutehtailija

Faktaa

Kontiolahdessa pentutehtailija joka myy paperittomia ja sekarotuisia lapinkoiran pentuja!!!

6

152

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllästynyt

      Mitä se kenellekään kuuluu? Niin, miten paperittomien myynti on sama kuin "tehtailija"? Ei ole rikos myydä muita kuin yksityisen yhdistyksen "rekisteripaperit" omaavia pentuja. Valitettavasti kilpailijoitakaan ei ole. Minäkään en pidä Kennelliitosta ja Suomessa on perustuslain mukaan vapaus olla olematta minkään yhdistyksien jäsen tai toimintaa tukeva.

      • Nytnaarattaa

        Voi voi kun sinä NIIIIIIIN mielesi pahoitit ymmärtämättä yhtään mistä todellisuudessa on kyse. Eikö hävetä olla noin yksinkertainen?

        Tässähän ei missään kohdassa perusteltu pentutehtailuväitettä nimenomaan paperittomuudella, senkin hölmöläinen. Edes siitä ei ollut kyse, onko ihmisillä oikeus olla olematta kennelliiton jäsen, sillä puhdasrotuisille koirille saa kyllä paperit, vaikka ei kennelliiton kasvattaja olisikaan. Että voi voi sinua ja typerää louskuttamistasi! Vaan eipä ollut ensimmäinen kerta kun louskutat kennelliitosta täyttä puutaheinää. Herää kysymys, että miksi aihe on sinulle niin kovin arka? 😉


    • faktaa

      Tänä vuonna ainakin 3 pentuetta tehtaillu. Pennuilla giardia ja ulkoloisia ollut.
      Taidatkin olla tämän tehtailijan kaveri vai oletko sittenki itse kyseinen tehtailija.

    • tautia_on

      Kyseinen "kasvattaja" syyskuussa luovutus iässä oleville pennuille antanut ennen luovutusta 10 pvä:n axilur kuurin ja ulkoloishäätö kuurin.
      Aikasemmassa pentueessa ollut giardiaa ja ulkoloisia.

    • Errt

      Tämä tehtailija pitäisi jotenkin saada kuriin.

    • Errrryt

      Tämä tehtailija pitäisi saada kuriin. Mitkä olisivat keinot?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      34
      9188
    2. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      27
      3666
    3. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      43
      2214
    4. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      104
      2031
    5. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      17
      1870
    6. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      12
      1465
    7. Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää

      Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.
      Maailman menoa
      24
      1298
    8. Kuinka kauan vielä

      jaksetaan vastustaa toisiamme?
      Ikävä
      71
      1187
    9. Esko ja Martina viettävät joulua

      Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen
      Kotimaiset julkkisjuorut
      168
      866
    10. Missä palaa?

      K-Market sauhuaa missä päin Poria?
      Pori
      67
      815
    Aihe