Pentutehtailija

Faktaa

Kontiolahdessa pentutehtailija joka myy paperittomia ja sekarotuisia lapinkoiran pentuja!!!

6

247

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllästynyt

      Mitä se kenellekään kuuluu? Niin, miten paperittomien myynti on sama kuin "tehtailija"? Ei ole rikos myydä muita kuin yksityisen yhdistyksen "rekisteripaperit" omaavia pentuja. Valitettavasti kilpailijoitakaan ei ole. Minäkään en pidä Kennelliitosta ja Suomessa on perustuslain mukaan vapaus olla olematta minkään yhdistyksien jäsen tai toimintaa tukeva.

      • Nytnaarattaa

        Voi voi kun sinä NIIIIIIIN mielesi pahoitit ymmärtämättä yhtään mistä todellisuudessa on kyse. Eikö hävetä olla noin yksinkertainen?

        Tässähän ei missään kohdassa perusteltu pentutehtailuväitettä nimenomaan paperittomuudella, senkin hölmöläinen. Edes siitä ei ollut kyse, onko ihmisillä oikeus olla olematta kennelliiton jäsen, sillä puhdasrotuisille koirille saa kyllä paperit, vaikka ei kennelliiton kasvattaja olisikaan. Että voi voi sinua ja typerää louskuttamistasi! Vaan eipä ollut ensimmäinen kerta kun louskutat kennelliitosta täyttä puutaheinää. Herää kysymys, että miksi aihe on sinulle niin kovin arka? 😉


    • faktaa

      Tänä vuonna ainakin 3 pentuetta tehtaillu. Pennuilla giardia ja ulkoloisia ollut.
      Taidatkin olla tämän tehtailijan kaveri vai oletko sittenki itse kyseinen tehtailija.

    • tautia_on

      Kyseinen "kasvattaja" syyskuussa luovutus iässä oleville pennuille antanut ennen luovutusta 10 pvä:n axilur kuurin ja ulkoloishäätö kuurin.
      Aikasemmassa pentueessa ollut giardiaa ja ulkoloisia.

    • Errt

      Tämä tehtailija pitäisi jotenkin saada kuriin.

    • Errrryt

      Tämä tehtailija pitäisi saada kuriin. Mitkä olisivat keinot?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      583
      1404
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      42
      763
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      470
      680
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      5
      529
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      34
      519
    6. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      28
      484
    7. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      480
    8. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      39
      467
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      151
      438
    10. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      22
      422
    Aihe