THE SIMS 4 modit

thesiimsfaan94

Kuten aiempiinkin versioihin, myös The Sims 4 -peliin on mahdollista ladata ilmaiseksi modeja netistä.

Yksi tunnetuimmista sivustoista lienee www.thesimsresource.com. Sivusto sisältää ärsyttävän paljon mainoksia, mutta oman kokemukseni mukaan hiusten ja asusteiden lataaminen on näppärää ja toimii.

Eli lataat vain haluamasi tiedoston ja siirrät sen tietokoneellasi pelin Mods-kansioon. Peliin mentäessäsi käy ensimmäisenä asetuksissa laittamassa modit päälle. Sitten käynnistät pelin uudelleen ja kas - modit ovat ilmestyneet peliisi!

Mutta entäpäs hieman monimutkaisemmat lataukset, kuten esimerkiksi poseeraukset? Niihin tarvitaan ilmeisesti erillinen pose player osoitteesta http://sims4studio.com/thread/2617/andrews-studio. Itse kokeilin ladata, mutten nähnyt mitään muutoksia pelissä.

Onko teillä neuvoja/vinkkejä, miten nämä lataukset tulisi tehdä?

1

5235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OutoSim

      Valitettavasti en itse ole aikoihin käyttänyt poseplayereita, modeja kyllä. Vastaan vain siksi, että joskus joku älytönkin ehdotus tai ajatuksen tynkä saattaa kysymyksen uuteen valoon ja on avuksi "mutkan kautta".
      Mieleen tulee aika tavanomaisia juttuja kuten esimerkiksi:
      - pitkään tyhjentämättömät cachet. (localthumbcache.package ja lastEcxeption tiedostot kannattanee poistaa aika ajoin turhana painolastina)
      - modikonfliktit. (joku vanhentunut modi tai muu CC voi olla haitaksi playerin toiminnalle, luonnollisesti myös saman playerin vanhentunut versio, jos on jäänyt poistamatta)
      - poset puuttuvat tai ovat vanhentuneet pelipäivitysten yhteydessä tai jokin niistä edellyttää toista playeria kuin koneella olevaa versiota

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      185
      1559
    2. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      203
      1443
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      43
      1139
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      44
      836
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      720
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      711
    7. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      700
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      36
      691
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      20
      646
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      617
    Aihe