Bulgaria on sellainen paikka jonne joudutaan varojen puutteessa eikä sellainen minne haluttaisiin jos voi valita.
Vähävaraisten paikka
12
100
Vastaukset
- joopasen_joo
Siinäpä olikin harvinaisen vähä-älyinen kommentoija. -Että ihan Kiinteistöalanmiehiä. Oisko kuitenkin pikemmin persaukinen Sillanalusalanmies.
- kybis
Ottaako päähän kun et pääse kuin vähävaraisten kohteeseen?
- tosi.viksu
kybis kirjoitti:
Ottaako päähän kun et pääse kuin vähävaraisten kohteeseen?
Paljon on murheita - kuten TOISTEN matkavalinnat. Joitain käy jopa tampereella
- linkulla.turkuun
tosi.viksu kirjoitti:
Paljon on murheita - kuten TOISTEN matkavalinnat. Joitain käy jopa tampereella
Otsikko antoi ymmärtää että vähävaraisille on avattu jokin uusi kohde.
Matkustan halvalla turkuun, sielä on jo kaupunginosa missä pelkästään mamuja
- oivoioi
Aha.
Olemme ihan hyvin toimeentuleva pariskunta. On velaton omakotitalo ja tila neljällä hehtaarilla kotimaassa. Velaton kakkosasunto Espanjassa.
Kuitenkin tykkäämme käydä myös Bulgariassa.
Siellä on erilaista, kuin Suomessa, tai Espanjassa.
Emme vaivu synkkyyteen, vaikka meitä köyhinä pidätkin. - vävypoika
Yks tykkää äidistä - toinen äidin tyttärestä!
- Susuliinis
Hmm. tunnenko itseni nyt köyhäksi kun matka varattu toukokuulle? EN :D
- näkemiin
Samoin me tykätään käydä Bulgariassa vaikka on reissattu Kreikassa Mallorcalla ja Teneriffalla.En sanoisi vähävaraisten Suomalaisten paikaksi.Sanoisin että maana hyvä ja paikallisista ihmisistä tuttuja saaneena on kiva mennä alkukesästä sinne taas.Niin olemme tehneet jo vuodesta 2002.Kiva ja edullinenkin maa.
- BulgariaHieno
Bulgaria on hieno paikka lomailla ja lomamatka esim. Turkkiin tulee lopulta halvemmaksi, koska matkoja Turkkiin saa halvemmalla.
- nazdrave
Niin siis mikähän mahtoi olla pointtisi? -Epäilen sitäpaitsi tuota edullisuus puoltakin. Bulgaria voittaa kyllä 6-0 tänä päivänä joka suhteessa Turkin, minne ei pitäisi nykyisin kenenkään mennä. -Outo ristiriita tuossa edellisessä kommentissa.
- Anonyymi
nazdrave kirjoitti:
Niin siis mikähän mahtoi olla pointtisi? -Epäilen sitäpaitsi tuota edullisuus puoltakin. Bulgaria voittaa kyllä 6-0 tänä päivänä joka suhteessa Turkin, minne ei pitäisi nykyisin kenenkään mennä. -Outo ristiriita tuossa edellisessä kommentissa.
Pointti on se, että Bulgaria ei ole mitenkään vähävaraisten paikka, sillä esim. Turkkiin tai Kreikkaan saa matkoja paljon halvemmalla kuin Bulgariaan. Vaikka Bulgarissa on halvat hinnat niin kokonaiskustannukset tulee kalliimmaksi kalliimpien matkojen takia Bulgariaan matkustaessa kuin esim. Kreikkaan matkustaessa.
Mukavaa olla köyhä, 😁matkustaa köyhään paikkaan , ottamaan köyhää aurinkoa , köyhälle hiekkarannalle juoda ja syödä köyhää ruokaa ja juomaa . Kaikkien köyhien turisteiden kanssa ..samassa paikassa köyhään aikaan .. 😏Olen siis köyhä turisti .. Hei tuleeko yhtään rikasta mukaan 🤣🤣🤣
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h
Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va546868Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k395399Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa
Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko995321Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä
Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas994904Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin84730Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista
kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi194627Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan
Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa774553Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html524432Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus
Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast704135Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä234125