Vähävaraisten paikka

Kiinteistöalanmies

Bulgaria on sellainen paikka jonne joudutaan varojen puutteessa eikä sellainen minne haluttaisiin jos voi valita.

12

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joopasen_joo

      Siinäpä olikin harvinaisen vähä-älyinen kommentoija. -Että ihan Kiinteistöalanmiehiä. Oisko kuitenkin pikemmin persaukinen Sillanalusalanmies.

      • kybis

        Ottaako päähän kun et pääse kuin vähävaraisten kohteeseen?


      • tosi.viksu
        kybis kirjoitti:

        Ottaako päähän kun et pääse kuin vähävaraisten kohteeseen?

        Paljon on murheita - kuten TOISTEN matkavalinnat. Joitain käy jopa tampereella


      • linkulla.turkuun
        tosi.viksu kirjoitti:

        Paljon on murheita - kuten TOISTEN matkavalinnat. Joitain käy jopa tampereella

        Otsikko antoi ymmärtää että vähävaraisille on avattu jokin uusi kohde.
        Matkustan halvalla turkuun, sielä on jo kaupunginosa missä pelkästään mamuja


    • oivoioi

      Aha.
      Olemme ihan hyvin toimeentuleva pariskunta. On velaton omakotitalo ja tila neljällä hehtaarilla kotimaassa. Velaton kakkosasunto Espanjassa.
      Kuitenkin tykkäämme käydä myös Bulgariassa.
      Siellä on erilaista, kuin Suomessa, tai Espanjassa.
      Emme vaivu synkkyyteen, vaikka meitä köyhinä pidätkin.

    • vävypoika

      Yks tykkää äidistä - toinen äidin tyttärestä!

    • Susuliinis

      Hmm. tunnenko itseni nyt köyhäksi kun matka varattu toukokuulle? EN :D

    • näkemiin

      Samoin me tykätään käydä Bulgariassa vaikka on reissattu Kreikassa Mallorcalla ja Teneriffalla.En sanoisi vähävaraisten Suomalaisten paikaksi.Sanoisin että maana hyvä ja paikallisista ihmisistä tuttuja saaneena on kiva mennä alkukesästä sinne taas.Niin olemme tehneet jo vuodesta 2002.Kiva ja edullinenkin maa.

    • BulgariaHieno

      Bulgaria on hieno paikka lomailla ja lomamatka esim. Turkkiin tulee lopulta halvemmaksi, koska matkoja Turkkiin saa halvemmalla.

      • nazdrave

        Niin siis mikähän mahtoi olla pointtisi? -Epäilen sitäpaitsi tuota edullisuus puoltakin. Bulgaria voittaa kyllä 6-0 tänä päivänä joka suhteessa Turkin, minne ei pitäisi nykyisin kenenkään mennä. -Outo ristiriita tuossa edellisessä kommentissa.


      • Anonyymi
        nazdrave kirjoitti:

        Niin siis mikähän mahtoi olla pointtisi? -Epäilen sitäpaitsi tuota edullisuus puoltakin. Bulgaria voittaa kyllä 6-0 tänä päivänä joka suhteessa Turkin, minne ei pitäisi nykyisin kenenkään mennä. -Outo ristiriita tuossa edellisessä kommentissa.

        Pointti on se, että Bulgaria ei ole mitenkään vähävaraisten paikka, sillä esim. Turkkiin tai Kreikkaan saa matkoja paljon halvemmalla kuin Bulgariaan. Vaikka Bulgarissa on halvat hinnat niin kokonaiskustannukset tulee kalliimmaksi kalliimpien matkojen takia Bulgariaan matkustaessa kuin esim. Kreikkaan matkustaessa.


    • Mukavaa olla köyhä, 😁matkustaa köyhään paikkaan , ottamaan köyhää aurinkoa , köyhälle hiekkarannalle juoda ja syödä köyhää ruokaa ja juomaa . Kaikkien köyhien turisteiden kanssa ..samassa paikassa köyhään aikaan .. 😏Olen siis köyhä turisti .. Hei tuleeko yhtään rikasta mukaan 🤣🤣🤣

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h

      Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va
      Maailman menoa
      54
      6868
    2. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      39
      5399
    3. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      99
      5321
    4. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      99
      4904
    5. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      8
      4730
    6. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      19
      4627
    7. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      77
      4553
    8. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      52
      4432
    9. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      70
      4135
    10. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      23
      4125
    Aihe