Rattijuoppo vaaraksi liikenteelle!

Taas joltain 27-vuotiaalta ikiteiniltä lapsellista huomion hakua liikenteessä, vastaantulevan liikenteen kaistallakin kaahannut poliisia karkuun. Rippikoulussa pitäis opettaa hirttosilmukan teko sellaisen elämäntilanteen varalle, jossa tulee itsetuhoisia ajatuksia.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pakkohoitoon tollanen nisti pitäis saaha, vittuako vaarantaa muun liikenteen kun on paha olla, sukeltais vaikka avantoon....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rasvajarmo kirjoitti:

Taas joltain 27-vuotiaalta ikiteiniltä lapsellista huomion hakua liikenteessä, vastaantulevan liikenteen kaistallakin kaahannut poliisia karkuun. Rippikoulussa pitäis opettaa hirttosilmukan teko sellaisen elämäntilanteen varalle, jossa tulee itsetuhoisia ajatuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu