Mistä johtuu, että Hondan Goldwing on lihavien ihmisten suosiossa, kun taas sporttipyörillä ajavat ovat usein normaalipainoisia?
Lihavuus ja Goldwing
15
158
Vastaukset
- Vastakysymys
Vastakysymys aloittajalle.
Mistä johtuu että moottoripyörättömät kyselee moottoripyöräpalstalla moottoripyöräasioita? - Ikiläski
En osaa siihen kyllä vastata, kun minulla on moottoripyörä. 300 000km on tullut moottoripyörilläni kaiken kaikkiaan ajettua.
- Vastakysymys
No onkos sulla muuta kysyttävää moottoripyöräilystä tuolla kokemuksellasi, vapauta mielesi ja kysy kaikki.
Voit luetella elämäsi pyörät pohjatietona, niin osaan asettaa sinut oikeaan ryhmään. - Jutustelija1
Vastakysymys kirjoitti:
No onkos sulla muuta kysyttävää moottoripyöräilystä tuolla kokemuksellasi, vapauta mielesi ja kysy kaikki.
Voit luetella elämäsi pyörät pohjatietona, niin osaan asettaa sinut oikeaan ryhmään.Joo itsekin aina luetteloin omat vermeeni ja jaan niitä tänne muiden iloksi. Olen kehoittanut muita samaan.
- Janispetke19cm
Onhan se niin, että kyseinen mopo on peniksenjatke useimmalle kuskille.
Ei siinä mitään, mutta heidän mielestään maailman paras mopo. Varmaan heille itselleen. GW KUSkien ylimielisyys ärsyttää useita motoristeja. - Anonyymi
Janispetke19cm kirjoitti:
Onhan se niin, että kyseinen mopo on peniksenjatke useimmalle kuskille.
Ei siinä mitään, mutta heidän mielestään maailman paras mopo. Varmaan heille itselleen. GW KUSkien ylimielisyys ärsyttää useita motoristeja.Wingi kuskilta muutaman kerran kysynyt "Onko tässä ilmastointia"
Menevät hieman vaisuiksi.
- Aja.Niin.Huomaat
Niin vastaus aloittajalle, että jos olisin lihava, niin hyvinkin voisin ajaa Wingiä, mukavuutensa, ajettavuuden ja voiman sekä luotettavuuden ja monikäyttöisyyden vuoksi . Olen havainnut, että hyvin kookkaat henkilöt arvostavat elämää helpottavia apuvälineitä enemmän kuin ketteränkokoiset
- Anonyymi
Hei! Näyttää siltä, että Goldwing porukka on suurelta osin alkoholin suurkuluttajia!
- Anonyymi
Jo vain! Ainakin rouvat, jotka istuvat kyydissä, niin ovat hyvin persoja alkoholijuomille!
Tästä on näyttöä olemassa.
Mielestäni alkoholi ja moottoripyöräily eivät sovi yhteen. Jostain kumman syystä motoristeille alkoholijuomat maistuu niin kovasti.
- Anonyymi
Kyykkypyöräni päälle istahtanut pulska kaverini ei saanut sarvista kiinni,,vatsa tökkäsi bensatankkiin vaikka koitti vähän heittäytyä eteenpäin.
Taitaa sellaiset seikat vaikuttaa.- Anonyymi
Kyykkypyörässä näky perse korostetusti, siksi moni hankkii sellaisen.
- Anonyymi
Aivan helvetin naurettavaa "keskustelua".
- Anonyymi
Wingit ovat kalliita pyöriä, sehän tiedetään, ja varmaankin sellaisten parempiosaisten hankittavissa. Taitaa näkyä myös vatsanympäryksessä kallit pihvit ja muutkin herkut, joita meillä tavallisilla tallaajilla ei ole varaa pistellä poskeen?
- Anonyymi
Goldwingit ovat isoja moottorilla varustettuja rullaattoreita. Onko sen takana olevassa laukussa mikroaaltouuni, niin joku väitti. GW on lihavien ja homojen suosiossa.
- Anonyymi
Johan on taas amistason aloitus ja keskustelu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15414522Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant418360Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va496097SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1745727Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124457HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.744358Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm714138Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot263995"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1011566