EI SITTEN VIELÄKÄÄN SEISO

imposetä

Tuota olen aiheesta ennenkin kysynyt neuvoa. ei siis seiso testo oli 10,3 kokeilussa sustanon 250.
ei se paljon seisokin suhteen avittanut ole vielä. mutta psyyke siihen se näkyy vaikuttavan positiivisesti olen tasapainossa itseni ja ympäristöni kanssa voin hyvin enkä provosoidu riitelemään turhista. mutta millä helvetillä sen kadonneen erektion saa takaisin on kokeiltu aiemmin vitaros geeliä piti olla 100. varma stonde ei puolierrektoitunut kalu lörpsähti eli pitäisikö kokeilla teston kansa yhdessä vai v aihtaa sustanon nebidoon.? mieluusti asiallinen neuvo tämä vituttaa ilman vittuilua jo muutenkin. kiitos

5

121

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • veeäm43

      Alhainen S-Testo. Sitten vakiokysymys. Entä elintavat? Yleinen terveys ja fyysinen kunto?
      Eipä tuossa ole mitään uutta sinullekaan mutta oman kokemukseni perusteella yhteisvaikutus voi olla tuhoisa monessakin mielessä.

      Olin lopettanut tupakoinnin jo 38 vuotisena. Kolme vuotta kestäneen dokaamiseni lopetin kuukautta vaille 6-kymppisenä ja aloitin intensiivisen kuntoilun.
      Lihaskunto palaili hissukseen kunnes 65:na alkoi energia loppumaan sekä salilla, että kotona.
      S-Testoni oli 12. Tk-lekuri piti sitä riittävänä ja vedotessani kotilaiskuuteen hän tarjosi Viagraa. Eihän siitä ole hitonkaan hyötyä treeneihin! Testoa ei tullut. Urheilulekuri ymmärsi trenitarpeeni ja sen yhteyden lääkkeettömään elämään.
      Yhtä usean kuukauden taukoa lukuun ottamatta olen geelannut 10 vuotta. Testoarvot ovat hyvät ja kaikki toimii mutta täysin alkottomana.

      Tämä nyt on vain yhden 75v ukon kokemus josta tuskin on sinulle juurikaan hyötyä.

      • hemohessit

        Järkevä lääkäri arvasi piilotarpeen eikä kirjoittanut testoa lihaskasvatukseen. On väärin että jotkut "urheilulääkärit" kirjoittelee testoa anaboliseen käyttöön.


      • veeäm43
        hemohessit kirjoitti:

        Järkevä lääkäri arvasi piilotarpeen eikä kirjoittanut testoa lihaskasvatukseen. On väärin että jotkut "urheilulääkärit" kirjoittelee testoa anaboliseen käyttöön.

        Otahan selvää asiasta!

        1. 65v ukon oli täysin turha haaveilla lihasmassan hankkimisesta. Eikä se ollut tarkoituskaan.
        2. 50mg geelillä ei ole vähäisintäkään anabolista vaikutusta.
        3. Käyn kerran vuodessa samassa InBody720 vekottimessa ja sen mukaan menetän lihasta ka. 860g/vuosi. Geelaus vaikuttaa palautumiseen mutta ei anna mitään tuntuvaa lisäpotkua.
        4. Oleellisin peruste oli terveydellinen. Olin pitänyt heti uusaloittamiseni jälkeen verenpaineen ja kolestrolin lääkitys- ja tasosurantaa rinnan treenien kanssa ja yhteys oli ehdottoman selvä. Lääkkeettönyys edellytti, ja edellyttää edelleenkin johdonmukaista, intensiivistä kuntoilua.
        5. Tämä maintsemani urheilulääkäri on urheilulääkäri ilman sitaatteja. On toiminut myös valtakunnallisella tasolla ko. tehtävissä.
        6. Jos en kuntoilisi niin 70v eukkokin saisi olla "rauhassa".

        Savuttomuus, raittius, terveys ja fyysinen kunto on, ainakin minulla, suorassa yhteydessä mieskuntoon.


    • On_päänsärkylääke

      Testot eivät anna taattua erektiota, se tulee korvien välistä. Edes Viagra ei auta jos ei ole riittävästi halua. Vain siittimeen pistettävät lääkkeet antaa "pakkoerektion". Lerpahdukseen on paljon muitakin syitä kuin teston puute. Haluja pitää olla kuin nuorella pojalla ja verisuone avoinna perille saakka että seisokki syntyisi. Usein huonon seisokin taustalla on verisuonien huono kunto ja tulpat lantion alueella. Silloin ei auta Viagrakaan jos suonet eivät avaudu riittävästi. Seurauksena on vain pirunmoinen päänsärky, koettu on kun diabetes heikensi seisokkia.

    • Mitätapahtui

      Mitä tapahtui, kun koepalojen oton jälkeen ei enää seiso?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      107
      1821
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1482
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      93
      1346
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      63
      1204
    5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      10
      1078
    6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      1071
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      217
      879
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      151
      829
    9. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      793
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      738
    Aihe