Paukut kielletään kohta. Se on TODELLA hyvä asia

OikeinHYVÄ

Silloin kun olin nuori, niin myynnissä oli paljon kovempia paukkuja kuin nyt. Mutta siinä oli se ero että silloin osattiin käyttää niitä turvalisesti.
Nykyajan VATIPÄÄT eivät osaa käyttää näitä nykyisiäkään paukkuja niin ettei turvallisuus vaarantuisi. Siksi on hyvä että ne kielletään kokonaan. Tuleva Kielto on täysin nykyisten VATIPÄÄnuorten syytä. Sitä saa mitä tilaa, heheeheehehehh

13

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niiinpäniin

      Sinä se olet vatipää. Ei tuo että nimiä tulee tarvittava määrä ja enemmän tarkoita sitä että se menisi läpi.

      Tiedän kuitenkin että jos menisi läpi niin teille tulee aikamoinen yllätys mistä en kerro etukäteen mitään ja ihan laillinen sellainen eli jos kieltoa ei tule niin me tulitajat nauramme viimeiseksi ja jos tulee f2 ja f3 kielto niin siltikin me nauramme viimeiseksi eli sitä saatte mitä tilaatte :)

    • Jp55

      Communism! Miten joku voi mun puolesta päättää, että en voi ampua uudenvuodenraketteja mutta voin lentää thaimaan lomallle?? Kumpi saastuttaa enempi? Kumpi haittaa eläimiä enempi?? Jne
      ”Haittaveroja”on molemmissa - jos ne on ”väärällä” tasolla, niin laskekaa uudestaan... mut turha kieltää yhtä saastuttajaa/ vaarallista viihdettä (josta ei ite pidä) ja sallii toista ( jota ite harrastaa). Vaalit onnex tulossa!

      • Entä ne vammautuneet silmät ja muu vahinko jota on aiheutunut ?
        Turhaa rahan tuhlausta, terveellisempää on polttaa ne rahat nuotiolla tai takassa, mitkän kuluu raketteihin
        Nykyaikaa on lasershow !


      • Ei_mikän_tylsimys
        Reininranta kirjoitti:

        Entä ne vammautuneet silmät ja muu vahinko jota on aiheutunut ?
        Turhaa rahan tuhlausta, terveellisempää on polttaa ne rahat nuotiolla tai takassa, mitkän kuluu raketteihin
        Nykyaikaa on lasershow !

        Kyllä maailmassa silmiä riittää, ei joka rasahduksen perään pidä tilittää.


      • Ei_mikän_tylsimys kirjoitti:

        Kyllä maailmassa silmiä riittää, ei joka rasahduksen perään pidä tilittää.

        Sanotko noin, jos saat raketin silmääsi kaupungilla kävellessäsi ?


      • mussutuksenmussu

        Sanon. Thaimaassakin yhä käydään matkoilla vaikka 2004 tsunami.


    • Miettikääpä

      Oletteko miettineet että miksi kieltoa ollaan suunnittelemassa?
      Raketteja on ammuttu iät ajat.
      Mikä on syy? Miettikääpä hetki niin ehkä oivallatte..

    • a-no

      Ensi vuonna ammutaan sitten Citymarketin parkkipaikalta, romanimiehen peräkontista ostettuja pimeitä raketteja!

      Seuraavaksi varmaan kielletään uudenvuoden tinat ja sitten perunasalaatti ja nakit!

      • Faktamies1

        Herää pahvi, uudenvuodentinat on jo nyt kielletty.


    • Ujggff

      Lasershow toimii vain festareilla ja keikoilla. Espoo todisti sen että ei sovi uuteenvuoteen. Todell surkea oli.

      • anonyymi_8P1

        Laserit kuuluu starwarsiin, siellä niille lisätään piu wiu äänet ja ai kun on poikaa. Elävässä elämässä laseri on hiljainen kuin tuonen vartijan lyhty. Kyllä savua ja pauketta maailmaan mahtuu, ääntä ja elämää. Kauan eläköön pyrorätinä!


    • Niiinpäniin

      Nyt kun tuo aloute seksuaalirikoksesta tuomitun karkottamisesta menee eduskuntaan niin siellä on se ja tämä ilotulitealoite.

      Jokainen tietää että molemmat ei mene läpi ja näistä kahdesta tärkeämpi on tuo seksuaalirikollisen karkotus eli se tulee menee läpi.

    • Anonyymi

      Kokkoja polteltu ympäri läänejä vaikka metsäpalovaroituksen aikana avotulenteko on kielletty. Tulen kanssa muutenkin sössitty koko jussiaatto, on saunoja palanut ym. Taatusti myös kännissä tunaroitu polille asti ja menty hukkumaan. Kielletään vaan. Varmasti keksitään sitten kännipäissään muuta jännää tekemistä.

    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      85
      7505
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      96
      5424
    3. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      261
      4669
    4. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      44
      4555
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      64
      3302
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      50
      2728
    7. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2378
    8. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      51
      2362
    9. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2352
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      41
      2214
    Aihe